Nasi chłopcy – serial o wybuchu konfliktu w Gazie

Nasi chłopcy to oparty na faktach, dziesięcioodcinkowy serial obyczajowy przedstawiający wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu konfliktu w Strefie Gazy. Produkcja autorstwa Hagaia Leviego, Josepha Cedara i Tawfika Abu-Waela, będzie miała swoją premierę w HBO GO we wtorek, 13 sierpnia. Tymczasem HBO udostępniło garść fotosów i pierwszy zwiastun z nadchodzącego serialu.

Latem 2014 roku terroryści z Hamasu porwali i zamordowali trzech żydowskich nastolatków. Izraelczycy byli zszokowani, wstrząśnięci i wściekli. Dwa dni później, w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy, znaleziono spalone ciało Palestyńczyka ze wschodniej części miasta. Na skutek tego wydarzenia agent Szin Betu, czyli izraelskiej służby bezpieczeństwa wewnętrznego, podjął się śledztwa w sprawie morderstwa. Rodzice chłopca rozpoczęli długą i bolesną batalię o sprawiedliwość i pocieszenie.

Nasi chłopcy

Nakręcony przez HBO serial Nasi chłopcy (Our Boys) jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, które doprowadziły do eskalacji konfliktu w Strefie Gazy. Opowiada o śledztwie w sprawie morderstwa Muhammada Abu Khdeira. W serialu przedstawiona jest historia wszystkich zaangażowanych w tę historię osób. Zarówno Żydów, jak i Palestyńczyków, których życie już nigdy nie było takie samo.

Nasi chłopcy (Our Boys) jest koprodukcją Keshet Studios oraz HBO. Serial wyprodukowała spółka Movie Plus. Twórcami są Hagai Levi (seriale The Affair, Terapia), Joseph Cedar (Przypis) i Tawfik Abu-Wael (Pragnienie). Rolę producentów wykonawczych pełnią Hagai Levi, Joseph Cedar, Avi Nir (Keshet Media Group), Alon Shtruzman (Keshet International), Karni Ziv (Keshet Broadcasting), Peter Traugott i Rachel Kaplan (Keshet Studios), Noah Stollman i Michael Lombardo. Dystrybutorem serialu jest Keshet International.

Premiera serialu Nasi chłopcy w serwisie HBO GO odbędzie się 13 sierpnia. Serwis udostępni dwa pierwsze odcinki, a kolejne epizody produkcji będą pojawiać się co wtorek. Emisja na antenie HBO3 jest zaplanowana na wrzesień. Produkcja liczy łącznie dziesięć odcinków.

Serial podejmuj bardzo trudny temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, stąd na pewno może wywoływać skrajne emocje. Na łamach naszego portalu spodziewajcie się recenzji konsultowanej ze znawcami wydarzeń w regionie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here