Najlepsze piosenki XX wieku idealne do biegania

0
940
fot. pixabay.com

Jeśli szukasz piosenek, które zmotywują Cię do biegania, ale nie są to najnowsze hity, które usłyszysz na każdej dyskotece, to trafiłeś idealnie. Oto dziesięć piosenek stworzonych w poprzednim wieku, które idealnie nadają się do biegania!

Te utwory to same przeboje, a artyści to największe gwiazdy muzyki. Piosenki te idealnie nadają się do biegania wolniejszego, przy którym można się wyciszyć jak i szybszego, przy którym potrzebna jest duża dawka energii. Oto najlepsze piosenki z XX wieku idealne do biegania!

Boney M. – Rasputin

Rasputin to idealna piosenka na rozpoczęcie biegania. Jest żywa i energiczna, więc na pewno pobudzi Cię do działania. Po niej będziesz wystarczająco rozgrzany, aby biec kolejne kilometry. Ten utwór w stylu disco został stworzony przez zachodnioniemiecki zespół – Boney M. Wydano ją w 1978 roku, dwa lata po założeniu grupy muzycznej. Piosenka w momencie wydania była dość kontrowersyjna. W Polsce była zakazana. Gdy Boney M. przybyło w 1979 roku po naszego kraju, telewizja nadała ich występ dzień później pozbywając się utworu, który godził w ZSRR.

Wham! – Wake Me Up Before You Go-Go

Jeśli nie rozbudził Cię Rasputin to ten utwór zrobi to na pewno! Wake Me Up Before You Go-Go to piosenka, przy której nogi same układają się do biegu. Co więcej, chce się biec coraz szybciej i szybciej. Ten utwór okazał się pierwszym hitem zespołu Wham!, który założony został przez George’a Michaela i Andrewa Ridgeleya.

fot. materiały prasowe

Michael Sembello – Maniac

Maniac to jedna z tych piosenek przy których od razu chce się tańczyć. Bardzo dobrze nada się również do biegania. Jest niesamowicie skoczna i rytmiczna. Utwór został stworzony do filmu Flashdance z 1983 roku, który niespodziewanie okazał się hitem. Michael Sembello za utwór Maniac był nominowany do Oscara i Nagrody Grammy.

Snap! – Rhythm Is a Dancer

Rhythm Is a Dancer to singel niemieckiego zespołu Snap!, który rozsławił ich na cały świat,  zdobywając szczyty list przebojów w wielu krajach. Rytm piosenki niesamowicie popędza nogi, aby biegły coraz szybciej. Utwór należy do gatunku muzyki elektronicznej, może dlatego gdy się go słyszy od razu chce się tańczyć!

Madonna – Like a Prayer

Ta playlista nie byłaby całkowita, gdyby pojawiła się w niej prawdziwa królowa popuMadonna. Like a Prayer to jeden z największych przebojów w karierze gwiazdy. Singiel jest trochę spokojniejszy, ale nie zmienia to faktu, że biega się przy nim idealnie. Dzięki tej piosence poczujesz się jak główny bohater w filmie. Teledysk do utworu wzbudził wiele kontrowersji i spotkał się z krytyką ze strony środowisk katolickich. Mimo wszystko znalazł się na dwudziestym miejscu listy najlepszych teledysków w historii według Rolling Stone’a.

fot. materiały prasowe

Le Tigre – Deceptacon

Le Tigre to amerykański zespół, który powstał w 1998 roku, zaledwie rok później wydali utwór Deceptacon. Piosenka ta jest wprost przeznaczona do biegania! Jej rytm idealnie dopasuje się do tempa a melodia umila wysiłek. Za to wokal motywuje do działania i stawiania kroków coraz szybciej.

Elton John – I’m Still Standing

To chyba jedna z najpiękniejszych piosenek Eltona Johna. Opowiada o wielkim powrocie artysty, mimo problemów osobistych. I’m Still Standing to utwór z radosną i skoczną melodią, do której od razu chce się tańczyć. Nada się idealnie do końcówki biegania, kiedy nie ma się już siły. A jeśli interesuje Cię sam muzyk i jego przeżycia, a także chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o życiu Eltona Johna to obejrzyj film Rocketman z 2019 roku.

fot. materiały prasowe

Queen – Don’t stop me now

Don’t stop me now czyli nie zatrzymuj mnie teraz. Już sam tytuł piosenki motywuje do działania. Utwór stworzony przez zespół Queen w 1979 roku, został napisany przez Freddiego Mercury’ego. Refren to harmonie wokalne oraz solo na gitarze. Co ciekawe, w 2005 roku podczas głosowania w programie BBC Top Gear, utwór został wybrany najlepszą piosenką do drogi. Tak więc nadaje się nie tylko do biegania.

Blondie – Heart of Glass

Hearth of glass to największy przebój amerykańskiego zespołu rockowego – Blondie. To idealna piosenka w momencie zmęczenia, gdy potrzebujesz chwili, aby pobiec trochę wolnej. Uspokoi twój rytm, a wspaniały głos Debbie Harry ukoi twój wysiłek.

Europe – The Final Countdown

Ostatnie minuty biegania to naprawdę finałowe odliczanie. Na te końcowe metry przyda się utwór, przy którym poczujesz się jak prawdziwy zwycięzca. The Final Countdown to idealny utwór na zakończenie biegu. Piosenka została stworzona przez szwedzki zespół Europe i była ich trampoliną do świata muzyki. Płyta o tej samej nazwie co utwór sprzedała się w nakładzie 8 milionów sztuk.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments