MARIA JEST Z NAMI | Jesienne koncerty Marii Peszek

0
220

Maria Peszek ponownie wyruszy w trasę koncertową. Pierwszy koncert już w połowie października.

Po świetnie przyjętej wiosennej trasie koncertowej J*BIĘ TO WSZYSTKO. WIOSNA NARESZCIE oraz letnich występach, nadszedł czas na koncerty jesienne. Kontynuacja trasy nosić będzie tytuł MARIA JEST Z NAMI. Marii Peszek towarzyszyć będą Kamil Pater, Jacek Prościński i Olo Walicki. Pierwszy koncert już 15 października w Suchym Lesie.

Mroki? Deszcze niespokojne? Jesień?
MARIA JEST Z NAMI
Jedziemy do Was Polsko!
Im trudniej, tym RAZEM.
Do zobaczenia!

MARIA JEST Z NAMI – trasa koncertowa

15 października – Suchy Las – CKiBP
16 października – Bydgoszcz – Fabryka Lloyda!
31 października – Łódź – Klub Wytwórnia
4 listopada – Gdańsk – Gdański Teatr Szekspirowski
12 listopada – Kraków – Kamienna 12
18 listopada – Białystok – Zmiana Klimatu
19 listopada – Lublin – Fabryka Kultury Zgrzyt
26 listopada – Toruń – Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
4 grudnia – Warszawa – Klub Stodoła

Maria Peszek

Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą.

Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – miasto mania (2005), maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012), Karabin (2016) i Ave Maria (2021). Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, stając się platynowym i podwójnie platynowym, łącznie sprzedając się w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy i czyniąc Marię Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

Artystka jest autorką przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną, Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej.

Określana jako „koncertowe zwierzę” Maria Peszek zagrała ponad 500 entuzjastycznie odebranych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach.

Laureatka prestiżowych nagród między innymi – Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Przez pięć lat prowadziła w Radiu Roxy swój autorski program – Radio Maria.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments