Ludzie 25. Pol’and’Rock Festivalu – czwartek [fotorelacja]

fot. Natalia Nazar

25. Pol’and’Rock Festival trwał od 1 do 3 sierpnia. Czwartek, 1 sierpnia, był dniem, kiedy to Roman Polański odgwizdał jego rozpoczęcie chwilę po godzinie 15. I wtedy się wszystko zaczęło…

Czwartkowe popołudnie rozkręciło się na dobre, kiedy to na Dużą Scenę wszedł Jurek Owsiak, a za nim orkiestra, Roman Polański oraz mnóstwo zaproszonych gości. Po odgwizdaniu przez pana Romana początku festiwalu, rozbrzmiało Glory, glory, hallelujah!, a potem już były same koncerty. Ilość pięknych ludzi z każdej strony robi niesamowite wrażenie:

 

25. Pol’and’Rock Festival

Jeden z największych festiwali w Polsce, a może i na świecie, trwał w tym roku od 1 do 3 sierpnia. Na pięciu scenach pojawiła się plejada gwiazd z całego świata. Zaczynając od takich gwiazd jak Skunk Anansie, przez Krzysztofa Zalewskiego, Dub FX, Majkę Jeżowską, Offensywę, Zmazę, Ornette, Lordi, Prophets of Rage, po Darię Zawiałow, Perturbatora czy Przybyła. Nie sposób było pójść na wszystko, czasem trzeba było wybierać pomiędzy marzeniem a mniejszym marzeniem.

Na festiwalu Pol’and’Rock (kiedyś Woodstock) panuje rewelacyjna atmosfera. Wszyscy są dla siebie życzliwi, zbijają piątki, przytulają się i uśmiechają. Każdy aż tryska szczęściem. To jest coś, czego nie da się doświadczyć w innym miejscu. Raz do roku na kostrzyńskim polu dzieje się cud.

W czwartek na Dużej Scenie wystąpili: Ziggy Marley, Black Stone Cherry, The Adicts, Gogol Bordello, Happysad, Avatar, Crossfaith i Parkway Drive. Na Małej Scenie pojawili się: Bruklin, Baika, Pablopavo & Ludziki, Cyrk Deriglasoff, Carrantuohill, Daria Zawiałow i The Casualties. Na scenie Pokojowej Wioski Kryszny zagrali: 33 Trzysta, Sk¢v, Uliczny Opryszek, Raggabarabanda, ShataQS, Transgresja oraz Plan. Na scenie ASP wystąpili: Renata Przemyk, Tulia i Maciej Maleńczuk. Natomiast na Scenie Lecha zagrali: Ornette, Moyra i Vane.


Ludzie 25. Pol’and’Rock Festivalu – środa [fotorelacja]

Ludzie 25. Pol’and’Rock Festivalu – środa [fotorelacja]