Pablopavo i Ludziki w CK ZAMEK [fotorelacja]

Pablopavo i Ludziki w CK ZAMEK
fot. Beata Wencławek

W piątkowy wieczór w Poznaniu odbył się piękny koncert, w trakcie którego Pablopavo i Ludziki przyjechali promować swoje ostatnie wydawnictwo. 25 stycznia był pod znakiem krążka Marginal.

Płyta Marginal, którą Pablobavo i Ludziki wydali w październiku 2018 roku, miała poruszyć słuchacza do tańca. I było to widać na koncercie w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK. Publiczność miała okazję przekonać się, jak nowy materiał brzmi na żywo i przekonaliśmy się, że robi wrażenie. Jest nieco inny od tego, co zespół prezentował do tej pory i mimo tego, że większość ludzi zgromadzonych w Sali Wielkiej CK ZAMEK była zaznajomiona z płytą, dało się wyczuć zaskoczenie. Każdy fan muzyki i koncertów lubi, kiedy artyści kombinują, więc na wszystkich twarzach były wielkie uśmiechy. Koncert Pablopavo i Ludzików był idealnym wydarzeniem na rozpoczęcie weekendu.

 

fot. Beata Wencławek

Kolejne koncerty Pablopavo i Ludzików:
  • 26 stycznia 2019 – Gdańsk – Żak
  • 1 lutego 2019 – Płock – POKIS
  • 2 lutego – Ciechanów – Zgrzyt
  • 16 marca – Świdnica
Pablopavo – wieloletnia muzyczna kariera

Paweł Sołtys urodził się w 1978 roku. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy założył swój pierwszy zespół. Od 1996 roku jest stałym członkiem Antikonsjum rekords. Od 2003 do dzisiaj jest jednym z trzech wokalistów zespołu Vavamuffin. Ponadto Pablopavo udzielał się w wielu projektach muzycznych. Jego głos możemy usłyszeć we współpracach z solistami i zespołami. Zostawił swój ślad (w formie wokalnej lub ścieżki dźwięku) na ponad czterdziestu płytach, a liczba ta stale rośnie. Artysta jest bardzo czynny zawodowo, cały czas nagrywa, pisze teksty, piosenki, opowiadania, a przede wszystkim koncertuje. Jest laureatem Paszportu Polityki w 2014 roku w kategorii Muzyka popularna. Na koncie ma także nominację do tej samej nagrody w 2017 roku, w kategorii Literatura za zbiór opowiadań Mikrotyki.

Obecnie, poza koncertowaniem z Ludzikami, Pablopavo pracuje wraz z Vavamuffin, Ludzikami i Zjednoczeniem nad ich kolejnymi wydawnictwami. Ma jeszcze w zanadrzu płytę niespodziankę. W wolnym czasie prowadzi audycję Tramwaj z Pragi w radiu Roxy.