Liść – nowy singiel Pauliny Przybysz

Paulina Przybysz właśnie wydała nowy singiel, który wspiera kampanię Greenpeace Chrońmy lasy.

Wokalistka od wielu lat angażuje się w działania na rzecz planety. Tym razem postanowiła włączyć się w akcję, która ma na celu ochronę polskiej flory.

 

Muzyka, która czyni dobro

Tak Paulina Przybysz mówi o swoim najnowszym wydaniu:

Piosenka Liść powstała w marcu 2020, w czasie kiedy zostaliśmy zamknięci w domach. Nie było mi bardzo źle, bo mieszkam praktycznie w lesie. Codziennie robiłam długie spacery, które wydawały się jednym z ważniejszych do wykonania zadań i choć teoretycznie nie przynoszą wymiernej, namacalnej korzyści, to samo obcowanie z naturą, bogactwem dźwięków, które w zasadzie czytałam jako leczniczą ciszę, obserwowanie zmian na drzewach, mchu, zadziwiającej różnorodności grzybów, tempa rzeki, śledzenie dzięciołów, zastyganie na widok sarny czy dzika, totalnie uziemiało moje myśli i ciało. Kiedy tam jesteś, wiesz, że wszystko co tam się wydarza, ma racje i otwiera cię na czucie bez zbędnych słów. Kocham Las, był tu przed nami, robi wspaniałą robotę i należy mu się nasza opieka.

Utwór powstał przy współpracy z jednym z moich najulubieńszych muzyków, Markiem Pędziwiatrem. Wysłałam mu szkic piosenki, a on nagrał swoje pianino, traktując je jak narzędzie do skończonej niemalże produkcji, więc oprócz dogranego shakera, wszystko co tu słychać, to głos i pianino zlepione w całość przez finalną produkcję Jacka Antosika. Od lat łączę swój głos i energię z Greenpeace. Podziwiam pracę aktywistów, którzy swoją wrażliwość potrafią odważnie odkrywać w konfrontacji z wielkimi przeciwnikami. Staram się to robić w swojej sztuce i mam nadzieję, że to co robię jest też zmianą.

Zielono Mi

Reżyserem przepełnionego zielenią teledysku jest Anu Czerwiński. Zdjęcia realizowane były w Puszczy Białowieskiej, Puszczy Pliskiej, Puszczy Karpackiej i Puszczy Kampinoskiej. Reżyser odzwierciedlił piękno polskich lasów, ale również starał się ukazać las od tej dramatycznej strony – wycinki drzew. Wideo ma zachęcać odbiorców do dbania o środowisko naturalne. W klipie wystąpili aktywiści Greenpeace Polska.