Limp Bizkit nagrywa nowy album

Limp Bizkit

W końcu nadeszła długo wyczekiwana przez fanów Limp Bizkit chwila. Zespół powiadomił, że zaczął pracę nad swoim najnowszym albumem! 

Ostatnia płyta Limp Bizkit to wydana w 2011 roku Gold Cobra, która szybko zyskała uznanie w świecie muzycznym. Już rok po jej premierze zespół zaczął myśleć o kolejnym albumie, który miał być zatytułowany Stampede of the Disco Elephants. Napotkali oni jednak kilka przeszkód na swojej drodze, które niestety przeszkodziły im w ich planach. Po tych epizodach nie było wiadomo czy grupa w końcu zdecyduje się nagranie kolejnej płyty.

Długo wyczekiwany album – Limp Bizkit w studiu

Zespół po długim czasie zaczął podejmować kroki w stronę nagrania nowej płyty. Informację na ten temat podał gitarzysta grupy Wes Borland. To właśnie on na swoim instagramowym profilu opublikował filmik, na którym gra na gitarze i napisał pod nim:

Rozgrzewam się, by stworzyć nowy album z Limp Bizkit. Chcieliśmy zacząć w ostatnią sobotę, ale zostaliśmy przesiedleni przez pożary i straciliśmy trochę sprzętu. Wrócimy na nogi i do studia w ciągu tygodnia.

Zarówno jego, jak i wokalistę Freda Dursta dotknęły pożary, które ostatnio siały spustoszenie w Kalifornii. W wyniku niszczycielskiej siły żywiołu stracili domy oraz sporo sprzętu. Zapowiedzieli jednak, iż nie przeszkodzi to im w realizowaniu planów i już niebawem powrócą do studia. Póki co muzycy nie podali więcej informacji odnośnie płyty, ale mamy nadzieję, że jak najszybciej podzielą się z nami szczegółami wydawnictwa.

Limp Bizkit

Limp Bizkit to amerykański zespół muzyczny działający od 1994 roku. Jego założycielami są wokalista Fred Durst i jego przyjaciel, basista Sam Rivers. Do składu szybko dołączyli również perkusista John Otto oraz gitarzysta Wes Borland. Trzy lata po rozpoczęciu działalności ukazał się ich debiutancki album o nazwie  Three Dollar Bill, Y’All$Muzyka jaką wykonuje grupa to nu metal, rap-metal oraz rap-rock. Do tej pory wydali sześć albumów studyjnych.

U2 kończy swoją działalność muzyczną?


źródło zdjęcia: facebook.com/limpbizkit