Kwiat Jabłoni zapowiada swój debiutancki album

W ubiegłym roku rozkochali swoich słuchaczy dwoma singlami Dziś późno pójdę spać oraz Niemożliwe. Teraz zapowiadają debiutancki krążek, pt. niemożliwe!, który ukaże się na początku przyszłego miesiąca.

Kwiat Jabłoni tworzy muzycznie rodzeństwo – Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Duet ma na swoim koncie świetnie przyjęty utwór Dziś późno pójdę spać, który uzyskał ponad 4,5 miliona odsłon na YouTube.

Nowa płyta już niebawem

W ubiegłym roku, drugim singlem została piosenka Niemożliwe, którą duet zapowiedział swój pierwszy album pod tym samym tytułem. Płyta pojawi się na sklepowych półkach oraz w serwisach muzycznych 1 lutego.

– Utwór Niemożliwe opowiada o poczuciu pewnego rodzaju niepokoju towarzyszącego wielu z nas. Chodzi tu o lęk wynikający z tego, że żyjemy w świecie bezustannie napierających na nas informacji z mediów i reklam. Codziennie jesteśmy bombardowani wskazówkami dotyczącymi tego jak żyć, jak wyglądać… To, co nas otacza, nasze zwykłe życie – czyli tytułowe „Niemożliwe” – może być wystarczająco piękne, żeby żyć spokojnie i w zadowoleniu z samego siebie – mówi Kasia.

Kasia i Jacek nie chcą jeszcze ujawniać, jakie utwory znajdą się na płycie. Na razie zdradzili tylko, okładkę debiutanckiego albumu.

– Jeszcze trochę nie dowierzamy, ale faktycznie jest! Nasza okładka… zdjęcie zrobił Wojciech Grzędziński, a projekt Mateusz Różalski Design. Jesteśmy zaszczyceni. I bardzo szczęśliwi, że premiera zaczyna wystawać zza horyzontu – podkreśla rodzeństwo.

Kwiat Jabłoni
fot. Zespół

Niemożliwa trasa koncertowa

Zespół zapowiedział również, że po premierze płyty wyruszą w trasę koncertową, która zawita do szesnastu miast.

27.02. Wrocław – Stary Klasztor
28.02 Zielona Góra – Kawon
02.03 Bydgoszcz – Estrada stagebar
08.03 Zabrze – CK Wiatrak
15.03. Lublin – Dom Kultury
17.03. Warszawa – Niebo
22.03. Białystok- Zmiana Klimatu
28.03. Olsztyn – Nowy andegrant
29.03. Wilno – Dom kultury polskiej
03.04. Łódź – Scenografia
04.04. Rzeszów – Lukr
05.04. Kraków – Klub studio
13.04. Szczecin – k4
14.04 Toruń – Lizard king
24.04. Gdańsk – Parlament
25-27.04. Poznań – Enea Spring Break Festival