Królowa heavy metalu wróciła!

Królowa heavy metalu wróciła! Doro zaprezentowała nowy singiel – przedsmak nowego albumu…

Początki kariery Doro

Doro rozpoczęła swoją karierę w 1980 roku jako wokalistka zespołu Snakebite. Dwa lata później, za namową muzyków z Warlock, odeszła i z nowym zespołem nagrała 4 albumy –Burning the WitchesHellboundTrue as Steel i Triumph and Agony.  Z przyczyn prawnych piąty album grupy – Force Majeure stał się pierwszym solowym krążkiem Doro. Od tamtej pory wokalistka wydała jeszcze 11 płyt, z czego ostatnia – Forever Warriors, Forever United ukazała się w 2018 roku.

Wśród artystów, z którymi Doro współpracowała, znaleźli się chociażby Lemmy (Motorhead), Tarja Turunen, Johan Hegg (Amon Amarth) czy Alice Cooper.

Najnowszy singiel Doro

26 czerwca (piątek) piosenkarka opublikowała teledysk do najnowszej piosenki – Brickwall. Wiadomo już, że następca Forever Warriors, Forever United ukaże się w przyszłym roku.

Sama Doro o singlu mówi w ten sposób:

(…) piosenka pasuje do tych mrocznych czasów. Tekst jest o niezłomnej, bezwarunkowej miłości do osoby znajdującej się w głębokich tarapatach. Chociaż nie zawsze łatwo jest poradzić sobie z tą osobą, nadal robisz wszystko, aby ją wspierać i przetrwać mroczne czasy obok siebie – nawet jeśli dosłownie musisz zburzyć ściany.

Doro znalazła się na liście 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records. Umieszczono ją na 34 miejscu. Oprócz niej figurują tam chociażby Ozzy Osbourne, Rob Halford (Judas Priest), Marilyn Manson, James Hetfield (Metallica) czy Robert Plant (m.in. Led Zeppelin).

Doro w kwarantannie

Pomimo kwarantanny i obecnej stagnacji, jeśli chodzi o koncerty, artyści szukają alternatywnych rozwiązań. Poza koncertami online w grę wchodzą jeszcze koncerty samochodowe. Doro – pionierka tego typu koncertów w Niemczech – niedawno wystąpiła dla publiczności w CARantena-Arena w Wormacji (Niemcy). Ikona niemieckiego heavy metalu podziękowała fanom za ten występ w swoich mediach społecznościowych, nazywając ich „fantastyczną publicznością”.

Następny samochodowy koncert Doro jest zaplanowany na 28 czerwca. Ma się odbyć w mieście Bottrop.

Doro Polska

Doro pojawi się w naszym kraju 18 listopada 2020 roku. Zagra w warszawskim klubie Proxima. Nie wiadomo jeszcze, kto się zaprezentuje w roli supportu.