Korn pracuje nad nowym albumem!

0
25

Korn rozpoczął pracę nad następcą płyty Requiem! Co muzycy mówią o nowym materiale?

W 1993 roku rozpadła się formacja L.A.P.D., w której grali  gitarzysta James Shaffer, basista Reginald Arvizu i perkusista David Silveria. Do zespołu dołączył wokalista Jonathan Davis i powstał Korn. Od tamtej pory grupa wydała 15 albumów i 2 wydawnictwa koncertowe. Ich najświeższy materiał stanowi płyta Requiem z 2022 roku. W 2023 roku ukazała się wersja deluxe albumu Untitled. Teraz Korn ogłosił, że intensywnie pracuje nad nowym materiałem.

Co wiadomo na temat nowego albumu Korna?

W wywiadzie dla radia WSOU gitarzysta Brian „Head” Welch powiedział:

Intensywnie pracujemy nad nową muzyką. Mocno zaangażowaliśmy się w brzmienia, dźwięki i techniki omikrofowania, bo podobają mi się nasze płyty z ostatnich 10 lat, ale uważam, że możemy mieć jeszcze lepsze brzmienie. Mam na myśli to, że moglibyśmy mieć vintage’owy Korn z nowoczesnymi akcentami. Praca jest intensywna. Piosenki niesamowite. Jestem bardzo dumny. Pracujemy przez kilka tygodni, a potem nie widzimy Jonathana przez miesiąc lub dwa. Ale teraz nabieramy tempa, bo chcemy wydać nową muzykę. Mamy lekkie zaległości, ale jesteśmy dumni z tego, co robimy. Uważam, że to najlepszy i najcięższy materiał Korna od lat. Będzie surowy i bardziej podstawowy pod względem brzmienia.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się najnowsze wydawnictwo zespołu.

Korn w Polsce

Korn zagra w naszym kraju już w te wakacje. Zespół razem z grupą Spiritbox pojawi się 30 lipca w katowickim Spodku. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments