Koncert The Best of Broadway w Teatrze Polskim w Warszawie [zapowiedź]

Koncert The Best of Broadway w Teatrze Polskim w Warszawie [zapowiedź]

Mamy świetne wieści dla miłośników musicali! Na zaproszenie Broadway w Polsce do naszego kraju przyjedzie gwiazda światowego teatru muzycznego – Ramin Karimloo. Artysta wystąpi na wyjątkowym koncercie na deskach jednej z najpiękniejszych scen w stolicy. Towarzyszyć mu będą: Paulina Janczak, Natalia Piotrowska, Maciej Pawlak i Jakub Wocial. Kulturalne Media objęły to wydarzenie patronatem medialnym.

The Best of Broadway odbędzie się 3 grudnia 2018 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Widzowie będą mogli usłyszeć utwory z takich musicali jak: Annie get your gun, Evita, Koty, Upiór w operze, Love never dies, The Secret Garden, Anastasia, Les Miserables, Miss Saigon, Jesus Christ Superstar, Sunset Boulevard, Stephen Ward.

RAMIN KARIMLOO

Ramin Karimloo to irańsko-kanadyjski aktor i piosenkarz (urodzony w Teheranie). Na londyńskim West Endzie zadebiutował w 2002 roku w Les Miserables (rola studenta Feuilly’ego oraz dubler roli Enjolrasa). W 2004 roku wrócił do spektaklu w roli Enjolrasa (pierwsza obsada). Od grudnia 2011 roku występuje w roli Jeana Valjeana. Zasłynął również kreacjami Upiora i Raoula w Upiorze w Operze i Christopher’a Scotta w Miss Saigon. Ramin został wybrany przez  Andrew Lloyd Webber do głównej roli w sequelu Upiora w operzeLove Never DiesGrał również w musicalach Parade (2015), The Secret Garden (2016), Anastasia (2017) i Evita (2016 i 2018).

Był nominowany do nagrody Tony za rolę Jean Valjeana we wznowieniu Nędzników w 2014 roku. Jest laureatem nagród: BroadwayWorld Awards (2010) i WhatsOnStage Awards (2011) za główną rolę w Love Never Dies oraz Theatre World Award (2014).

W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta Ramina – Music of the Night. 

THE BEST OF BROADWAY W TEATRZE POLSKIM

W Teatrze Polskim Ramin wystąpi ze znakomitymi artystami musicalowymi związanymi z najlepszymi scenami muzycznymi w kraju – Pauliną Janczak, Natalią Piotrowską, Maciejem Pawlakiem i Jakubem Wocialem, który 17 września 2018 roku otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy wokalista musicalowy). Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

MACIEJ PAWLAK O KONCERCIE THE BEST OF BROADWAY

Skąd pomysł żeby zaprosić Ramina Karimloo na koncert organizowany w ramach Broadway w Polsce?
Ciągle staramy się podnosić poziom naszych produkcji, co z kolei zaostrza apetyty naszych widzów. Czasami musimy podjąć ryzyko i zobaczyć, czy nasze szalone pomysły spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem widowni. Gościliśmy już artystów z Niemiec, Austrii, Holandii czy Estonii – dlaczego by nie zaszaleć z gwiazdą broadwayowskiego formatu? Wizyta Ramina Karimloo w Polsce to może nie zapowiedź cyklicznych występów najpopularniejszych na świecie artystów musicalowych, ale z pewnością także nie ostatnia nasza propozycja tego typu dla polskich fanów musicalu. Przyznaję, że kiedy Jakub Wocial zadzwonił do mnie z informacją, że sprowadza Ramina do Warszawy, wziąłem to za jeden z jego żartów. Przekonał mnie dopiero mail od managera artysty.
Czego widzowie mogą się spodziewać po tym wieczorze? Czy możesz zdradzić jeden z utworów, które zaśpiewasz podczas koncertu?
Repertuar koncertu tworzymy wokół największych przebojów musicalowych. W przeciwieństwie do kameralnych koncertów, które często organizuję, tu nie będziemy “katować” widzów nieznanymi, zapomnianymi lub jeszcze nieodkrytymi perełkami zza oceanu. Wiemy, że każdy czeka, by usłyszeć Ramina w dobrze znanych utworach. Nie zabraknie jednak kilku niespodzianek, to mogę zagwarantować. Szykuję kilka utworów, których wcześniej nigdy nie wykonywałem przed tak liczną publicznością. Żeby nie było zanadto przebojowo, to w moim wykonaniu na pewno zabrzmi jakiś utwór wciąż niepopularnego w Polsce Stephena Sondheima. 

BILETY 

Bilety na koncert The Best of Broadway są dostępne w głównej kasie biletowej Teatru Polskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 6 oraz na portalu Bilety24.

Materiały promocyjne Broadway w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here