Five Finger Death Punch ogłasza europejską trasę koncertową

Five Finger Death Punch ogłasza
mat. prasowe

Five Finger Death Punch ogłasza swoją największą trasę koncertową po europejskich arenach, która odbędzie się w styczniu i lutym 2020 roku w towarzystwie legendy. Megadeth dołączy do składu jako gość specjalny. W roli supportu wystąpi zespół Bad Wolves, rockowa sensacja z 2018 roku, którego trzy utwory zdobyły #1 na listach przebojów w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Pionierzy thrash metalu, Megadeth, pojawili się na scenie w 1983 roku, praktycznie wymyślając gatunek, czym zasłużyli sobie na miano jednego z najbardziej wpływowych i szanowanych zespołów wszech czasów. W ciągu swojej znakomitej 36-letniej kariery zespół sprzedał ponad 38 milionów albumów na całym świecie, zdobył 6 platynowych płyt, 7 albumów, które znalazły się w top 10 i zdobył liczne wyróżnienia, w tym 12 nominacji do GRAMMY® i nagrodę GRAMMY® w 2017 roku w kategorii Best Metal Performance za utwór tytułowy Dystopia. Zespół pracuje obecnie nad nowym albumem studyjnym, będącym kontynuacją uznanego przez krytyków i komercyjnie albumu Dystopia (2016).

Bad Wolves okazał się bezprecedensowym globalnym odkryciem rockowym w 2018 roku po tym, jak ich debiutancki album Disobey (maj 2018) osiągnął 22. miejsce na liście Billboard Top 200, 2. miejsce na liście Hard Rock Chart, 4. miejsce na Rock i 8. na liście Top Current Albums Chart. Ich przełomowy singiel Zombie zdobył platynę w Stanach Zjednoczonych i Szwecji, podwójną platynę w Kanadzie, złoto w Australii i IMPALA Diamond w Europie. Bad Wolves starają się utrzymać ten impet dzięki swojemu drugiemu albumowi N.A.T.I.O.N (wydanie 25 października 2019 r. ale dostępny już w przedsprzedaży).

Five Finger Death Punch znajdują się w czołówce na arenie międzynarodowej, 4x platyna, 6x złoto – rekordowe sprzedaże we współczesnym świecie rocka i metalu. Przekroczyli 3 miliardy streamów i nadal biją rekordy na całym świecie. Zespół ma na koncie 24 single, które znalazły się w top 10 na listach przebojów w ciągu ostatnich kilku lat i ich kariera nie zwalnia tempa. 2018 był kolejnym niesamowitym rokiem dla Five Finger Death Punch, który uzyskał tytuł najpopularniejszego artysty w rockowych stacjach radiowych w Stanach Zjednoczonych w raportach radiowych na koniec roku. Grupa, którą Billboard określił jako „zrewitalizowany zespół o odnowionym fokusie”, wydała siódmy album studyjny And Justice For None, który zadebiutował na 4. miejscu w rankingu Top 200 Chart i został okrzyknięty przez KERRANG! jako „… album, który dostarcza wszystko co powinien zawierać nowoczesny, metalowy album”. I and Justice For None wygenerował 225 milionów streamów na żądanie, ponad 360000 sprzedaży cyfrowych utworów i stał się najlepiej sprzedającym się albumem Hard Rock/Heavy Metal z 2018 r w Stanach Zjednoczonych. To oznaczało wydanie piątego z rzędu albumu, który znalazł się w Top 5. Album osiągnął również pozycję #1 na czterech innych listach przebojów, w tym: Top Digital Albums, Top Rock Albums i Top Hard Music Albums. W ramach letniej i jesiennej trasy koncertowej 2018 zespół przekazał na cele charytatywne ponad 250 000 USD.
Ósmy studyjny album Five Finger Death Punch zostanie wydanych zimą 2020 roku.

Koncert odbędzie się 12 lutego 2020 r. w warszawskim Torwarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here