Dlaczego warto wybrać się na Rock am Ring?

0
931
Każdy kto uważa się za fana muzyki rockowej, zapewne wie o jakim festiwalu mowa. Dlaczego warto wybrać się na jeden z najpopularniejszych festiwali w Europie? Odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście
Malownicze Nürburg

Tegoroczna edycja Rock am Ring rozpocznie się pierwszego czerwca i potrwa trzy dni. Wszystko to na torze wyścigowym Nürburgring położonym w niezwykle malowniczej miejscowości Niemiec jaką jest Nürburg. Festiwal stanowi świetny pretekst do tego by odwiedzić i zwiedzić kraj naszych sąsiadów. Osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach twierdzą, że ciężko o podobny klimat jaki towarzyszy temu miejscu. Rock am Ring ma kontynuuje swoją tradycję od 1985 roku i jest już tak kultowe jak Oktoberfest!

Foto: Robert Kah / imagetrust

Największe gwiazdy w jednym miejscu

Patrzysz na line-upy polskich festiwali i masz dość? Nie, nie chodzi o rozstrzał gatunkowy, który zapewnia jak największe grono, do którego mają one trafić. Chcąc zobaczyć swoich idoli na żywo musiałbyś/musiałabyś wybrać się na kilka festiwali lub pojedynczych koncertów. Czasem ciężko jest zgrać to czasowo i nie ukrywajmy…finansowo. Jadąc na Rock am Ring w cenie biletu dostajesz gwarancję usłyszenia ukochanych zespołów/artystów w jednym miejscu. Na festiwalu znajdziesz trzy sceny, więc ryzyko, że akurat w tym samym czasie kiedy będziesz słuchał/słuchała jednego ze swoich idoli, drugi będzie występował na drugim końcu festiwalu, jest niewielkie. Organizatorzy co roku starają się mądrze rozplanować rozpiskę. Thirty Secononds To Mars, Muse, Foo Fighters, Gorillaz…wymieniać dalej? To są tylko gwiazdy poszczególnych dni. “Tylko”, bo takich gwiazd o międzynarodowej sławie jest dużo, dużo więcej. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Wszystko pięknie ale..

Malowniczy krajobraz Niemiec, trzy dni przepełnione muzyką, niezapomniany klimat i największe gwiazdy. Wszystko brzmi pięknie, ale pewnie zastanawiacie się jak to wszystko zorganizować. Jeżeli chcecie wybrać się samochodem to nie musicie się obawiać, gdyż organizatorzy zapewniają olbrzymią ilość miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych. Istnieje również opcja skorzystania z usług firm, które organizują wyjazd z Polski na festiwal. Wiele ludzi ogłasza się również na Facebooku w celu zebrania grupy i wypożyczenia busa na ten okres. Kto szuka nie błądzi, a dotarcie do celu nie powinno przekreślać naszych planów. Jeśli chodzi zaś o noclegi, to sam festiwal oferuje bardzo rozległy teren campingu (oczywiście za dodatkową opłatą) lub możliwość postawienia własnej przyczepy czy też kampera. Poniżej znajdziecie mapę festiwalu.

Teraz decyzja należy do was. Może warto połączyć moc koncertowych emocji z wycieczką za zachodnią granicę Polski?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments