Zespół Kabanos postanowił zawiesić działalność

Kabanos postanowił zawiesić działalność

Na oficjalnym facebookowym profilu zespołu, wokalista – Zenek Kupatasa oświadczył, że Kabanos postanowił zawiesić działalność.

Kabanos to polska grupa muzyczna działająca na rynku muzycznym od 1997 roku. Wykonują oni muzykę z pogranicza rocka i metalu. Jak twierdzą muzycy, zespół powstał „z nudów”. Założył go Zenek i jego kolega z podstawówki, Zbyszek Szajbner, który jednak szybko opuścił grupę. Początkowo była to nieposkromiona radosna twórczość, która z biegiem lat ewoluowała i bardzo się rozwinęła. Przez 20 lat skład grupy zmieniał się wielokrotnie, niezmienny pozostał tylko charyzmatyczny i jedyny w swoim rodzaju wokalista – Zenek Kupatasa. Zespół ma na swoim koncie sześć fantastycznych albumów studyjnych. Ostatni z nich – Odgrzewane Kotlety powstał z okazji XX-lecia grupy, a swoją premierę miał w 2018 roku. Jego wyjątkowość polega na tym, iż do udziału w nim zostali zaproszeni byli członkowie zespołu.

Kabanos postanowił zawiesić działalność

Pięknych i owocnych czasów nadszedł jednak kres i grupa oznajmiła, że chce tymczasowo zakończyć swoją karierę. Przyczynami tej decyzji mogą być m.in. wypadek perkusisty z września 2018, w którym doznał on ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ale także poświęcenie się Zenka działalności solowej. Muzycy zapewnili jednak swoich fanów, że gdy już odpoczną powrócą do Kabanosa.

Treść oświadczenia zespołu:

Kochani smakosze cienkiej kiełbasy, Kabanos idzie odpocząć sobie do lodówki. Działalność wszelaka związana z cienką, suchą, pomarszczoną kiełbasą zostaje zawieszona do odwołania. Na czas zawieszenia, Karty Klubu Kiełbasy uprawniające do zniżek na kaszankę, zupę kalafiorową i żurek pyszny na zakwasie i z jajeczkiem zachowują ważność. Niestety nowych Kart Członkowskich nie będzie można już wykupić, aż do czasu wznowienia działalności. Prosimy wszystkich o nie marnowanie czasu ichadzanie na koncerty czynnie udzielających się Artystów, takich jak Nocny Kochanek, Łydka Grubasa, Krzysztof Krawczyk i Lej Mi Pół. Fani są do zwrotu po odwieszeniu działalności z procentem.
Wszystko co cienkie, ma swój odpoczynek.
Szef Działu Oświadczenia w Razie Zawieszenia Działalności i Wyjaśnienia Spraw Kart Klubu Kiełbasy,
Zenek Kupatasa.

Nosowska na tłusto w Poznaniu


źródło: facebook.com/Kabanos1; zdjęcie – stary.kabanos.net

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o