Kolejni artyści Mystic Festival 2019 ogłoszeni

Kolejni artyści Mystic Festival

Kolejni artyści Mystic Festival 2019 są już znani! Sprawdźcie kto jeszcze zaprezentuje się na krakowskiej scenie podczas tego wspaniałego wydarzenia.

Festiwal odbędzie się w dniach 25 – 26 czerwca w TAURON Arena Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników, gdzie znajdzie się druga scena oraz miasteczko festiwalowe. W ciągu dwóch dni, na dwóch scenach, pojawi się 20 artystów!

Kolejni artyści Mystic Festival 2019

Organizatorzy podali do wiadomości, iż kolejnymi zespołami, które wystąpią podczas wydarzenia są: Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste. Oprócz nich zaprezentują się również: Slipknot, King Diamond, Amon Amarth oraz Testament.

Bilety

Karnety na wydarzenie dostępne są na stronach: mysticfestival.pl oraz eventim.pl.

Ceny są następujące:

  • Płyta – 489 zł
  • Sektory A – 539 zł
  • Sektory C – 439 zł

Płyta nie będzie podzielona na strefę Golden Circle czy Early Birds. Karnety upoważniają do wejścia na oba festiwalowe dni.

POWERWOLF (Niemcy)

Zespół powstał w Saarbrücken w 2003 roku z inicjatywy braci Charlesa (gitara basowa) i Matthew (gitara), Greywolfów. Niebawem dołączył do nich klawiszowiec Falk Maria Schlegel. Tak powstał zarząd watahy z Zagłębia Saary, niezmienny aż do dziś. Muzycznie najbliżej im było do klasycznego heavy metalu oraz power metalu. Na swoim koncie mają siedem studyjnych płyt. Ostatnia z nich – The Sacrament Of Sin ukazała się w lipcu 2018 roku. Porcja 11 wspaniałych i mistycznych kompozycji z fantastycznymi melodiami wzbudziła zachwyt fanów. Płyta osiągnęła wielki sukces komercyjny, docierając do pierwszej pozycji niemieckiego notowania. We wrześniu zaś grupa otrzymała nagrodę od niemieckiego Metal Hammera za najlepszy album.

Trivium (USA)

Powstała w 1999 roku w Orlando na Florydzie formacja Trivium zaprezentuje się na dużym, halowym Mystic Festival 2019, w roku swego 20-lecia. Całą karierę amerykańskiej kapeli pamięta z obecnego składu najważniejszy jej muzyk, wokalista, gitarzysta i główny kompozytor Matt Heafy. Grupa zaczeła od płyty Ember To Inferno, ale tak naprawdę kariera kapeli nabrała przyspieszenia w 2005 roku, gdy ukazał się pierwszy owoc ich współpracy z Roadrunner Records, płyta Ascendancy. Zespół orbituje wokół thrashu, metalcore’a i nawet melodyjnego death metalu. Nie będzie przesadą powiedzenie, że Trivium odniósł sukces komercyjny, bo jego albumy rozeszły się na świecie w kilku milionach egzemplarzy. Od pochodzącej z 2006 roku płyty The Crusade w USA wydawnictwa kapeli nie wychodzą poza Top 30 notowania Billboardu.

Carcass (Wielka Brytania)

Kolejni artyści Mystic Festival swoją działalność zaczęli ponad 30 lat temu. Po kilku latach działalności powstały w Liverpoolu Carcass zaczął dryfować coraz mocniej w stronę melodyjnego death metalu. Bez wątpienia klasykami są płyty Necroticism – Descanting The Insalubrious oraz Heartwork. Po wydaniu albumu Swansong (1996) kapela zniknęła ze sceny, by powrócić na nią kilkanaście lat później, w stylu znanym z trzech albumów z lat 90. XX wieku. Po reaktywacji formacja wydała w 2013 roku album Surgical Steel, który zebrał świetne recenzje, a także EP-kę Surgical Remission / Surplus Steel (2014). Skład zespołu na przestrzeni lat nieco się zmienił, ale klimat i twórczość zostały bez zmian.

Municipal Waste (USA)

W 2001 roku w Wirginii gitarzysta Ryan Waste i wokalista Tony Foresta, postanowili założyć kapelę, w której mogliby tworzyć muzyczny hałas w estetyce powstałej z pomieszania thrash metalu i crossovera. Tak narodziła się formacja Municipal Waste. Kapela wspaniale odświeża to, co przed ponad 30 laty tworzyli, chociażby Wehrmacht, Cryptic Slaughter, S.O.D., czy Nuclear Assault. Związki ze starą szkołą podkreśla kapela nie tylko muzyką. Zdarzyło jej się skorzystać z genialnego Eda Repki, grafika, który zasłynął, chociażby współpracą z Megadeth, czy Death. O klasie Municipal Waste świadczy też to, że zespół kilka lat temu nagrywa dla wytwórni Nuclear Blast. Jej nakładem ukazały się dwa ostatnie albumy Amerykanów – The Fatal Feast (2012) i Slime And Punishment (2017).


źródło: informacje prasowe Knock Out Productions