Mark Knopfler zagra dwa koncerty w Polsce – Down The Road Wherever Tour

Mark Knopfler zagra dwa koncerty w Polsce - Down The Road Wherever Tour

Koncertowy kalendarz na rok 2019 powoli zaczyna się zapełniać. Nie zabraknie w nim także byłego lidera Dire Straits. Mark Knopfler zagra dwa koncerty w Polsce już w lipcu 2019 roku! Słynnego rockowego gitarzystę będziemy mieli okazję usłyszeć w Gdańsku i Krakowie.

Mark Knopfler to niezaprzeczalna legenda muzyki rockowej. Uznanie przynosi mu założony wraz z bratem zespół Dire Straits (1977). Początek kariery grupy nie należy do najprostszych. Lata 70. to czas, gdy muzyka obiera nowy kierunek. Przede wszystkim zmienia się światopogląd ludzi – budzi się w nich buntownicza chęć łamania zasad i sprzeciwiania wobec normom. W trend ten bardziej wpisuje się agresywny punk niż bluesrockowe brzmienie proponowane przez Dire Straits. Jednak w świecie muzyki jest miejsce dla wszystkich, a talent nie może pozostać niezauważony. Zespół zdobywa w końcu uznanie publiki oraz krytyków. Do dziś przeboje jak Sultans of Swing, Walk of Life, Brothers in Arms czy Money for Nothing  stanowią klasykę rocka.

Nowy album Mark Knopfler

– Down The Road Wherever

Choć zespół Dire Straits jest już przeszłością, muzyczna droga Marka Knopflera wiedzie dalej. Były gitarzysta i wokalista grupy spełnia się tworząc albumy solowe. Na swoim koncie ma już 8 krążków, a wkrótce liczba ta wzrośnie. Premiera najnowszego dzieła muzyka, Down The Road Wherever przewidziana jest już na 16 listopada.  

Zgodnie z zapowiedzią płyta jest swoistą mozaiką wydarzeń z życia Marka. Źródła utworów sięgają do przypadkowych rozmów, spotkań, wspomnień artysty, które z jakiegoś powodu stały się dla niego ważne. Knopfler wraca m.in. do czasów spędzonych wraz z Dire Straits  w Deptford. Płyta liczy sobie 14 utworów, a jednego z nich można wysłuchać już teraz.

 

Mark Knopfler zagra dwa koncerty w Polsce – Down The Road Wherever Tour

Wydanie świeżego materiału to idealna okazja, by wyruszyć w trasę koncertową. Rozpocznie się ona 25 kwietnia 2019 w Barcelonie i zahaczy o sporo europejskich miast m.in. Berlin, Mediolan, Rzym, Londyn, Pragę. Mark Knopfler zagra dwa koncerty w Polsce w Gdańsku i w Krakowie.

10 lipca 2019 Kraków, Tauron Arena
11 lipca 2019 Gdańsk, Ergo Arena

Sprzedaż biletów w cenie 150zł rozpocznie się już 5 listopada na serwisie Live Nation.