Nova Rock Festival 2019 – kto zagra, jak dojechać?

Źródło: oficjalne materiały Nova Rock

4 dni, 4 sceny, stu wykonawców, jeden, największy w Austrii muzyczny festiwal. Oczywiście mowa o Nova Rock Festival. Jak prezentuje się dotychczas ogłoszony line-up na rok 2019? Przypominamy również tajniki transportu na jego teren z Polski.

Wykonawcy światowej klasy, wprost z czołówki rocka, metalu i alternatywy – te stwierdzenia nie są bynajmniej na wyrost. Między 13 a 16 czerwca usłyszymy między innymi: Slasha, The Cure, Slipknota, Roba Zombie, Sabaton, Papa Roach, In Flames, Amon Amarth, Die Arzte, Trivium, Godsmacka, Powerwolfa, Children of Bodom, Rin, Pussy Riot, Amaranthe, Luciano, Schmutzki, Ska-P i wielu innych. Jest to bowiem jedynie część wykonawców, którzy zjawią się na kolejnej już edycji festiwalu. Na ogłoszenie pozostałych przyjdzie nam poczekać.

Dojazd z Polski

Przypominamy ubiegłoroczną analizę dojazdu na teren festiwalu z Polski.

Austria, będąca w dość bliskiej relacji z Polską (przynajmniej w kwestii odległości!), to już sam w sobie kraj ciekawy turystycznie. Wiedeń, piękna sceneria, góry, jeziora, lasy – mały raj.

Flixbus ma w ofercie możliwość dojazdu do Bratysławy jak i Wiednia: między innymi z Warszawy i Katowic. Warto rezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem. Podobnie Intercity oferuje taką trasę – cytując (o Bratysławie):

“Codziennie proponujemy dwa połączenia z Warszawy (w czasie nawet 6h 58m) i z Katowic (nawet 4h 23m): jedno połączenie przedpołudniowe oraz jedno nocne (kursujące także z Krakowa), zapewniające miejsca do leżenia (kuszety), sypialne i siedzące 2. klasy”

Jeśli chodzi o ceny, to odpowiednio dla Flixbusa (z 2-3 miesiącami wyprzedzenia) zapłacimy około 50 zł w jedną stronę. Z kolei jeśli chodzi o Intercity, to ceny są nieco bardziej zróżnicowane – za pośrednictwem ulg studenckich i rezerwacji na miesiąc przed – również koszty naszego transportu nie powinny przekroczyć (w ostateczności) 200 zł.

Z Bratysławy możemy dostać się do Nickelsdorfu busem, jak i pociągiem – jednak warto rozważyć opcję przejechania się aż do Wiednia. Dlaczego? Dopłacając około 30% do powyższych cen i poświęcając jeszcze trochę cennego czasu, z Wiednia zyskujemy dostęp do darmowej komunikacji miejskiej aż na miejsce festiwalu. Vienna central station to nasza destynacja z Polski – natomiast z VIB dostaniemy się do Nickelsdorfu.

Kolejne ogłoszenia już wkrótce.