Hymny Męskiego Grania

0
93
fot. Natalia Nazar

W tym roku Męskie Granie obchodzi 15 lat! Przypomnijmy sobie wszystkie  dotychczasowe hymny festiwalu z poprzednich lat.

W tym roku mija piętnaście lat od pierwszej edycji kultowej już trasy koncertowej Męskie Granie. Parę dni temu została również ogłoszona trasa Męskiego Grania na 2024 rok z niesamowitym line-upem. Jest to wydarzenie, w którym od samego początku biorą udział najwięksi polscy artyści i artystki, a single promujące praktycznie co roku stają się hitami. Przypomnijmy sobie jak wyglądały na przestrzeni lat.

Wszyscy muzycy to wojownicy (Waglewski, Maleńczuk, Abradab), 2010

Wszyscy muzycy to wojownicy to utwór, który dał początek Męskiemu Graniu. Ten singiel to nietypowe połączenie ostrego rocka (Wojciech Waglewski), rapu (Abradab) oraz charakterystycznego stylu Macieja Maleńczuka.

Kobiety nam wybaczą (Waglewski, Janerka, Spięty, Fisz, Możdżer), 2011

W tej odsłonie Wojciech Waglewski ponownie odpowiadał za trasę i utwór promujący, tym razem zapraszając także do udziału swojego syna – Fisza. Dołączyli do nich Lech Janerka, Spięty (Hubert Dobaczewski) i Leszek Możdżer, którzy stworzyli energetyczny utwór będący mieszanką różnych styli i charakterów.

Ognia! (Nosowska, Dyjak), 2012

W 2012 roku po raz pierwszy dyrektorem artystycznym została kobieta – Katarzyna Nosowska, która wykonała hymn edycji w duecie z Markiem Dyjakiem. Ten utwór był znacznie bardziej stonowany i delikatny w porównaniu z dwoma poprzednimi motywami przewodnimi.

Jutro jest dziś (Nosowska, O.S.T.R.), 2013

Jutro jest dziś zostało hymnem Męskiego Grania 2013.  Rolę dyrektorów artystycznych pełnili wspólnie Katarzyna Nosowska oraz O.S.T.R. Ta niecodzienna kolaboracja kolejny raz udowodniła, że muzyka nie zna ograniczeń stylistycznych i powstaje ponad wszelkimi podziałami.

Elektryczny (Brodka, Deriglasoff, Emade, Podsiadło, Smolik), 2014

Brodka, Deriglasoff, Emade, Podsiadło i Smolik wspólnie stworzyli singiel na 4. edycję Męskiego Grania. Elektryczny utwór niemal natychmiast stał się przebojem.

Armaty (Fisz, Koteluk, Smolik), 2015

Singlem Męskiego Grania 2015 zostały Armaty Fisza, Meli Koteluk i Smolika. Jest to zdecydowanie mocny i dynamiczny kawałek.

Wataha (Organek, O.S.T.R., Podsiadło), 2016

Singiel Męskiego Grania 2016 z udziałem Dawida Podsiadły, Organka i O.S.T.R. to energetyczne i rockowe brzmienia, które porywają tłumy na koncertach.

Nieboskłon (Brodka, Organek, Rogucki), 2017

Nieboskłon wykonali wspólnie Organek, Brodka i Piotr Rogucki. Ten singiel to połączenie trzech oryginalnych głosów i mocnych osobowości muzycznych.

Początek (Kortez, Podsiadło, Zalewski), 2018

Hit pochodzący z trasy Męskiego Grania 2018 stworzyli Kortez, Dawid Podsiadło oraz Krzysztof Zalewski. Niesamowity utwór cieszył się popularnością przez wiele miesięcy i przyniósł ogromną liczbę odsłon w serwisie YouTube.

Sobie i Wam (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski), 2019

Sobie i Wam to jubileuszowy singiel Męskiego Grania 2019, w którym występują Katarzyna NosowskaKrzysztof ZalewskiTomasz Organek i Igo.

Świt (Daria Zawiałow, król, Igo), 2020

Świt było pandemicznym singlem Męskiego Grania 2020, którzy stworzyli Daria Zawiałow, król oraz Igo.

I Ciebie też, bardzo (Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino), 2021

Singiel Męskiego Grania 2021 I Ciebie też, bardzo w wykonaniu Darii Zawiałow, Dawida Podsiadły i Vito Bambino to klimatyczny kawałek, który szybko wpada w ucho i zapada na długo w pamięci.

Jest tylko teraz (Bedoes, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni), 2022

Singiel Jest tylko teraz to nietypowe połączenie, ponieważ wspólnie go nagrali raper Bedoes, zespół folkowy Kwiat Jabłoni i pop-rockowy wokalista Krzysztof Zalewski.

Supermoce (Igo, Mrozu, Vito Bambino), 2023

Gwiazdami promującymi Męskie Granie 2023 zostali Igo, Mrozu oraz Vito Bambino. Wspólny singiel Supermoce zdecydowanie został hitem lądując na szczytach list przebojów.

Jak myślicie: Kto będzie w tym roku w Orkiestrze Męskiego Grania?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments