Hayley Williams z kolejnym singlem promującym Petals For Armor

Hayley Williams | fot. Lindsey Byrnes / materiały prasowe Atlantic Records

Hayley Williams nie zwalnia tempa i publikuje kolejny utwór ze zbliżającego się wielkimi krokami solowego debiutu. Krążek Petals For Armor będzie mieć swoją premierę już 8 maja 2020 roku.

Pierwszy solowy album Hayley Williams

Hayley Williams jest znana z występów w zespole Paramore, który założyła w 2004 roku. Z zespołem wydała pięć albumów studyjnych, które rozeszły się w wielomilionowych nakładach. Charyzmatyczna Hayley po wielu latach pracy w zespole, postanowiła spróbować swoich sił, tworząc swój solowy materiał. Promocja nowego wydawnictwa idzie pełną parą, a wokalistka opublikowała kolejny już utwór zwiastujący debiutancki krążek – Petals For Armor. Do piosenki powstał też vintage’owy klip.

Zobacz teledysk do piosenki Over Yet

Hayley Williams o solowym albumie

Teraz, gdy zbliża się czas premiery, mogę wreszcie odetchnąć. Jestem podekscytowana, że mogę pozwolić ludziom doświadczyć innej strony siebie, z którą sama dopiero niedawno się zapoznałem.

Petals For Armor I

Wcześniej wokalistka udostępniła ep-kę Petals for Armor I z pięcioma utworami, a w zeszłym miesiącu pojawiła się świetna piosenka Roses/Lotus/Violet/Iris, którą zamieściliśmy w naszej playliście z najlepszymi piosenkami marca. Możecie odsłuchać jej w serwisach Spotify i TIDAL.

Trasa koncertowa Hayley Williams

Niedługo po oficjalnej zapowiedzi solowego materiału, Hayley ogłosiła trasę koncertową po Europie i USA. Co ciekawe, aktualna sytuacja na świecie nie spowodowała odwołania lub zmiany terminów występów wokalistki. Choć należy przypuszczać, że również w tym przypadku tak się ostatecznie zakończy. Aktualną rozpiskę koncertów znajdziesz na grafice poniżej.

Co dalej z Paramore?

Czy solowy projekt oznacza definitywny koniec Paramore? Wydaje się to mało prawdopodobne. Wiele wskazuje, że Hayley po wielu latach pracy w zespole, chciała po prostu zakosztować trochę innego sposobu tworzenia muzyki. Petals For Armor, to najprawdopodobniej chwilowa odskocznia od zespołu. Ostatnim materiałem Hayley Williams jest krążek wydany z Paramore – After Laughter, który zebrał bardzo dobre opinie recenzentów. W ostatnim czasie z twórczością zespołu związana była pewna kontrowersja, która doprowadziła do zniknięcia z setlist utworu Misery Business.