Gruba ekipa OFF Festival 2020 czyli kolejne ogłoszenia

co nowego na off festival
fot. oficjalny FB wydarzenia

Końcówka stycznia przynosi kolejne dobre wieści z Katowic! Już podczas pierwszych ogłoszeń zbieraliśmy szczękę z podłogi. Teraz jest równie dobrze. Poznajcie grubą ekipę OFF Festival 2020!

W ubiegłym tygodniu zapowiedziano kolejną porcję artystów, którzy wystąpią w sierpniu w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Organizatorzy znów dołożyli do pieca. Wydawać by się mogło, że już pierwsze ogłoszenie było grube (przypominam, m. in. Iggy Pop czy Tropical Fuck Storm), tym razem nie dość że jest poważnie, to przy okazji artystów ogłoszono aż siedmiu! Styczeń dobiega końca, w przeciwieństwie do OFFowych ogłoszeń, które dopiero zaczynają się rozkręcać!

Gruba ekipa OFF Festival 2020 – co, gdzie, kiedy?

Iggy Pop, Tropical Fuck Storm i Bikini Kill – to było na początku! Do składu tegorocznej edycji dołącza kolejna grupka artystów! Trochę popu? Jeszcze więcej rapu! Nieco syntetycznych smaczków, blues czy disco! To wszystko w najświeższych ogłoszeniach!

Co: Off Festival 2020
Gdzie: Katowice, Dolina Trzech Stawów
Kiedy: 07 – 09.08.2019
Bilety: przedsprzedaż karnetów trzydniowych – 319 PLN (bez pola namiotowego), 409 PLN (z polem namiotowym)
Kto zagra: Iggy Pop, Bikini Kill, Tropical Fuck Storm

Gruba ekipa OFF Festival 2020 – zespoły

Mac DeMarco

Sześć albumów, świetne, wesołe i bezpretensjonalne piosenki, słońce, luz i humor. Sam twierdzi, że jego muzyka to jizz-jazz i to określenie wydaje się bardzo trafne. Ostatnia płyta – Here Comes the Cowboy to radosna podróż pełna uśmiechu i totalnego czillu. W sam raz na letni relaks na festiwalu. Co więcej, Kanadyjczyk pojawi się na imprezie nie tylko jako artysta, który zagra koncert! Oprócz występu, który zapowiada się czarująco, został kuratorem Sceny Eksperymentalnej w niedzielę oraz zaprojektował specjalny, kolekcjonerski bilet! Więc jeśli lubisz nietypowe pamiątki z letnich wyjazdów, spiesz się. Pula biletów jest bardzo ograniczona!

Piernikowski

The Best of moje getto – najnowszy album Roberta, pełen znakomitych gości (m. in. Adam Repucha, Hades, Kacha Kowalska czy Michał Fetler) jest zaproszeniem na psychodeliczną podróż do ponurego, ciemnego i zanurzonego w mroku świata. Jest dziwny? Możliwe. Jest ciekawy? Owszem, bardzo! Co więcej, wspomnieni goście wezmą udział w festiwalowym koncercie! Wiecie kim jest Piernikowski? Znacie Syny? To już chyba wszystko jasne. Oprócz tego Napszykłat i współpraca z Janem Klatą.

Shura

W ubiegłym roku wydała album Forevher. Jest on miłosną historią, zmysłową, ekstatyczną, oślepiającą. Melancholijny synthpop wprost z Wysp Brytyjskich. Współczesny niczym najnowsza Tesla, jednak czerpiąca z przeszłości garściami. Zwłaszcza z lat osiemdziesiątych. Jeśli wczesne nagrania Madonny bądź Kim Wilde są bliskie Waszym sercom, Shura również trafi do Wszego serduszka.

Injury Reserve

Połączenie rapowego mainstreamu z USA z ogromną dawką hałasu i dziwaczności. W nagraniu ich debiutanckiego albumu wzięła udział śmietanka, m. in. JPEGMAFIA, A-Trak czy Freddie Gibbs.

Alyona Alyona

Według wielu jej debiutancki album Pushka, to jedna z najważniejszych płyt ubiegłego roku. A wszystko zaczęło się od tego, że była ukraińską przedszkolanką, zakompleksioną i pełną złych myśli. To się nazywa metamorfoza! Obecnie jest gwiazdą na rapowej scenie i wzorem do naśladowania.

Folamour

Pochodzi z Francji, mieszka i tworzy w Londynie, a jego debiutancka płyta ma jeden z najlepszych tytułów. Umami  to mieszanka french house i disco. Wieczorne aftery na OFFie, to najlepsze aftery w lecie!

Lazarus

Muzyka zmienia świat! Jeśli myślisz, że to banał, to sprawdź co zrobił ten pochodzący z Malawi albinos! Tamten rejon, to nie jest najszczęśliwsze miejsce do życia dla ludzi z tą przypadłością. Wręcz przeciwnie, wciąż jest narażony na śmiertelne niebezpieczeństwo. Mimo to Lazarus nie uciekł, a podjął muzyczną walkę o lepszy los! Stomp on the Devil, jego debiutancki album zosał wyprodukowany przez człowieka, który pracuje m. in. z Mumford&Sons. Madonna sfinansowała dokument na jego temat, a jego misja zainteresowała ONZ czy Amnesty International. Co ty na to?

Maciek Juraszek