Fisz Emade Tworzywo wzięli Toruń na radar [fotorelacja]

Fisz Emade Tworzywo wzięli Toruń na radar
fot. Asia Babiel

Trwa trasa koncertowa Fisz Emade Tworzywo! W ostatni piątek zespół odwiedził Toruń! Ależ to był wieczór…

Cały marzec był dla mnie niesamowicie bogaty w koncerty. Rozpoczęłam go dość typowym koncertem Krzysztofa Zalewskiego, później przyszła pora na szaloną Darię Zawiałow, aż po świetnie współpracującą z tłumem Bitaminę. Zakończyć miesiąc na szczęście też udało się z klasą. W Toruniu pojawili się Fisz Emade Tworzywo!

Fisz Emade Tworzywo wzięli Toruń na radar

Bracia Waglewscy pojawili się w Toruniu w ramach trasy koncertowej promującej ich najnowszy krążek. Radar, będący 7 wydawnictwem długogrającym zespołu, miał swoją premierę w Dzień Kobiet. Toruńscy fani mieli okazję usłyszeć go na żywo 29 marca w Klubie OdNowa.

Panowie są zdecydowanie w dobrej formie, jeśli chodzi o granie na żywo. Cały koncert utrzymany był w typowym dla Fisz Emade bujającym klimacie. Momentami było nawet tanecznie – niektóre z numerów były wyjątkowo rozkęcone. Fajnie, że zespół nie starał się odgrywać kropka w kropkę utwory z albumów. Wykonania koncertowe były żywsze i jeszcze bardziej wprawiające stopy w ruch niż wersje studyjne. Widać było, że publiczność zgromadzona w OdNowie czuje ten vibe. Tłum entuzjastycznie śpiewał i klaskał do najbardziej bujających utworów, nakręcając jak gdyby zespół jeszcze bardziej.

Jeśli chodzi o setlistę koncertową – przeważały oczywiście utworu z Radaru. W końcu to trasa promująca właśnie ten krążek. Nie zabrakło jednak utworów z poprzednich wydawnictw zespołu. Był Pył, który pojawił się na albumie Mamut w duecie z Justyną Święs, który na koncercie solowo brzmiał równie dobrze. Były Parasol, Biegnij dalej sam oraz Telefon z albumu Drony (2016). Utwory w charakterystycznym stylu bla bla zostały pominięte, ale pojawił się Kanterstrajk ze zbiorczego albumu Numer 1.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego wieczoru.

Przed Fisz Emade Tworzywo została jeszcze szczęśliwa siódemka miast! Jeśli macie okazję – wpadnijcie na któryś z nich. Na pewno nie pożałujecie!

31.03 Poznań | Tama
05.04 Włocławek | Centrum Kultury Browar B
06.04 Ostrów Wielkopolski | Ostrowskie Centrum Kultury
07.04 Kraków | Klub Forty Kleparz
12.04 Gdańsk | Stary Maneż
14.04 Warszawa | Palladium
26.04 Legnica | Legnickie Centrum Kultury

Zapraszam do przeczytania recenzji albumu Radar autorstwa mojego redakcyjnego kolegi.

Płyta przeciwko nienawiści | Fisz Emade Tworzywo – Radar

Aby być na bieżąco śledźcie uważnie facebookowy profil Fisz Emade Tworzywo.