Bookstagram – czyli związek czytania, pisania i fotografii

Bookstagram
etsy.com

W dzisiejszych czasach już ponad 500 milionów użytkowników korzysta z aplikacji Instagram, która z każdym dniem powiększa swoje grono odbiorców. Brzmi imponująco, prawda? Instagram przestał być już jednak tylko internetowym albumem. Jeżeli kochasz czytać książki i lubisz być na bieżąco z wydawniczymi nowinkami, z pewnością zaglądasz na bookstagramowe konta pełne recenzji i klimatycznych zdjęć w otoczeniu książek. Jeżeli nie, czas na nadrobienie zaległości!

Czym jest bookstagram?

Bookstagram, czyli dosłownie książkowy Instagram, jest kontem, na którym umieszczane są recenzje, opinie i zdjęcia przeczytanych książek. Jest to świetna opcja  dla tych, którzy kochają pisać i chętnie dzielą się swoją opinią z innymi. Dodatkowej atrakcyjności bookstagrama sprzyjają przyciągające wzrok zdjęcia książek. Ich wysoka jakość, przyjemna kolorystyka, parująca kawa lub herbata w pobliżu i ciepły koc w szczególności potęgują wrażenie domowego ciepła. To właśnie sprawia, że jeszcze chętniej sięgnęlibyśmy po polecaną książkę. Aby przekonać się o wyjątkowej, wizualnej stronie bookstagramów, wystarczy zajrzeć m.in na instagrama Agaty Przybyłek – autorki nowo opublikowanej powieści Wierność jest trudna.

View this post on Instagram

Już za chwilę, już za moment dowiecie się jak potoczyły się dalej losy bliźniaczek z #wiernośćjesttrudna. Którego z mężczyzn wybierze Eliza? Co z Patrycją? No i jak na wieść o niewierności żony zareaguje Stefan? Macie jakieś pomysły? Nie wiem jak Wy, ale jestem naprawdę podekscytowana! Nie mogę się doczekać, gdy zobaczę trzy części razem! Będą prezentować się pięknie! #agataprzybyłek #jachybazwariuję #czwartastrona #pisarz #writer #blogerka #książki #czytam #terazczytam #czytambolubie #kochamczytać #kochamksiążki #bookstagrampl #igczyta #bookworms #bookcommunity #bookobsessed #czytaniejestsexy #kawa #coffeedaily #filiżanka #booksandcoffee #kwiatki #flowersmakemehappy #cosyhome #homedecorations #dekoracje

A post shared by Agata Przybyłek (@agata_przybylek) on

Bookstagram i nowe znajomości? To możliwe!

Bookstagramowe konto to nie tylko wirtualna rzeczywistość. Może być to także bardzo dobra okazja na poznanie nowych osób, interesujących się tym, co dzieje się na rynku wydawniczym, a także posiadających podobny do naszego gust czytelniczy. Często takich ludzi możemy spotkać w przyszłości na Targach Książki. Wówczas długie, książkowe rozmowy przenoszą się do rzeczywistości. Co za tym idzie, istnieje bardzo duża szansa na powstanie długotrwałych znajomości.

Czy bookstagram to coś dla mnie?

Czerpiesz ogromną przyjemność z czytania książek? Chcesz poszerzać swoje umiejętności pisarskie? Chętnie dzielisz się swoją opinią wśród znajomych i innych czytelników? Jeżeli na większość tych pytań odpowiadasz twierdząco, bookstagram może być tym, w czym właśnie się odnajdziesz! Dodatkowo istnieje duża szansa na nawiązanie współpracy z danym wydawnictwem w zamian za promowanie określonych egzemplarzy książek.

Bookstagram to tylko z pozoru internetowe konto. W rzeczywistości otwiera ono przed nami szeroki wachlarz możliwości i szans na dopracowywanie swojego warsztatu pisarskiego. Pasja, wytrwałość i zaangażowanie – te czynniki zagwarantują sukces na każdej płaszczyźnie, także tej czytelniczej i bookstagramowej.