Agata Przybyłek — Wierność jest trudna [recenzja]

Wierność bywa trudna. Przekonał się o tym już niejeden z nas. Doświadczają tego również bohaterowie książki Agaty Przybyłek, zatytułowanej Wierność jest trudna. Eliza przygotowuje się do swojego ślubu, który zbliża się wielkimi krokami. Dziewczyna jest pewna swoich uczuć względem narzeczonego. Do czasu, gdy na jej drodze życiowej pojawia się Szczepan…

Eliza i Patrycja to bliźniaczki dwujajowe. Pierwsza z nich jest poukładaną kobietą o bardzo uroczym i kobiecym stylu. Druga za to bywa pyskata oraz ekstrawagancka; wyróżnia się szczególnie mocnym makijażem. Siostry są swoimi totalnymi przeciwieństwami.

Sabina to matka bliźniaczek. Ma cudownego męża i dzieci. Kobieta, znudzona swoim związkiem, umawia się na randki w sieci. Odkrywają to jej córki, które próbują zapobiec rozpadowi małżeństwa rodziców. Z tego powodu bliźniaczki wpadają na genialny plan.

Wierność jest trudna

Eliza przygotowuje się do ślubu z Pawłem, do którego z dnia na dzień coraz bliżej. Kobieta jest szczęśliwa i uważa swojego partnera za przyjaciela. Narzeczeni są w sobie bardzo zakochani. Eliza przypadkiem poznaje Szczepana, który jest typem badboya. Dziewczyna na początku stara się trzymać dystans, ale z czasem przekonuje się do spędzania czasu z mężczyzną. Kiedy dowiaduje się, że Szczepan także umawia się z jej siostrą, stara się obronić przed budzącymi się w niej uczuciami.

Romans bez zaskoczenia

Wierność jest trudna to typowy romans. W fabule nie ma nic wyróżniającego na tle innych tego typu książek. Pomysł jest sztampowy i mało oryginalny. Kreacja bohaterów także wpisuje się w ramy harlequinów — Eliza to typowa, ułożona, niewinna dziewczyna; Patrycja to przeciwieństwo siostry: wyzywająca i z pazurem; Paweł — kochający, nadopiekuńczy narzeczony i Szczepan, który jest nieprzewidywalny oraz niepokorny. Mimo że książka nie zaskoczyła mnie fabularnie, z ręką na sercu muszę przyznać, że czytało mi się ją naprawdę przyjemnie, ze względu na lekki i przyswajalny dla czytelnika styl autorki. Do tego dochodzi naprawdę staranne wydanie, które sprawia, że tę pozycję czyta się z samą przyjemnością.

Wierność jest trudna to idealna powieść na babski wieczór przy lampce wina. Polecam ją serdecznie osobom, które lubią tematykę harlequinów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here