Fever Ray wystąpi w Warszawie!

0
408

Powrót Fever Ray! Karin Dreijer wystąpi 30 marca 2023 w warszawskiej Progresji w ramach światowej trasy No Place I’d Rather Be World Tour.

Fever Ray to solowe przedsięwzięcie Karin Dreijer z zespołu The Knife. Najnowszy album Radical Romantics ukaże się 10 marca 2023, dokładnie 20 dni przed warszawskim koncertem. W ramach płyty powstała bezimienna postać, oczami której słuchacze mają możliwość obserwować miłość pod wieloma kątami.

Debiut Fever Ray miał miejsce w 2009. Twórczość, którą mamy przyjemność od tego czasu obserwować, oferuje słuchaczom dużą dawkę introwertycznych, tajemniczych i fascynujących tekstów, ukazując jednocześnie mroczne oblicze. Duet Fever z bratem Olofem wprowadził The Knife na arenę międzynarodową, prezentując odważną estetykę i charakterystyczny głos. Solo, jako Fever Ray, nadal skupia się na przesuwaniu granic, współpracując z wieloma różnymi producentami, aby stworzyć spójny, bogaty w szczegóły przekaz. 

Podczas debiutu w 2009 roku albumem Fever Ray, styl muzyczny Fever krąży głównie wokół lodowatego blasku i minimalistycznych aranżacji. W maksymalistycznym albumie Plunge (2017) pod lupę wzięto pożądanie – z pozycji zarówno politycznej, jak i figlarnej. W Radical Romantics powstaje bezimienna postać, która pokazuje nam miłość z wielu perspektyw – związki leniwe, ukradkowe, martwienie się o przyszłość, obserwowanie, jak wszystko się rozpada, osiedlanie się w przyziemności, obawa, że ​​​​aprobata kochanka zaczyna przyćmiewać poczucie siebie.

Nowy, wyczekiwany album Fever Ray przemawia zarówno do serca, jak i głowy – sprawdzi się na parkiecie i w sypialni. Dreijer do popu podchodzi wizjonersko: to, co surowe i znajome przemienia w nieskończenie piękne, przerażające formy, które równoważą siłę z wrażliwością, niepokój z bezpieczeństwem. To pozwala słuchaczom spojrzeć w głąb siebie poprzez pęknięty pryzmat miłości i odkryć, że dzięki tej perspektywie można stać się jeszcze pełniejszy.

Utwory What They Call Us i Carbon Dioxide, stanowiące zapowiedź albumu Radical Romantics, to pierwsza muzyka od pięciu lat w wykonaniu Fever Ray. Trasa koncertowa będzie pierwszą od 2018 roku i obejmie takie przystanki, jak Nowy Jork, Chicago i wiele miast w całej Europie. Koncertowe sety Fever Ray znane są z niesamowitej energii, dlatego fani na pewno mogą spodziewać się niezapomnianych wrażeń.

Data: 30.03.2023 – Warszawa, Progresja

Bilety dostępne w sprzedaży na www.followthestep.com oraz w bileterii Going.

Organizator: Follow The Step

Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments