Festiwal Transgresje 2019 – rozpiska imprezy

fot. Facebook wydarzenia

Pod koniec września w Toruniu ponownie odbędzie się Festiwal Transgresje, czyli jedna z ciekawszych imprez otwierających jesienny sezon koncertowy. W tym roku muzyczna strefa festiwalu skupi się bardziej na muzyce rozrywkowej, zatem będzie to kolejna dobra okazja do pożegnania lata z przytupem.

Tegoroczna edycja Festiwalu Transgresje odbędzie się  27 września (piątek) oraz 28 września (sobota). Całość imprezy odbędzie się w toruńskim Centrum Kultury Dwór Artusa umiejscowionym na Rynku Staromiejskim. Tak jak już wcześniej było wspominane, impreza tym razem skupi się bardziej na rozrywkowych rytmach, a na scenie zobaczymy między innymi Braci Figo Fagot i Tymona Tymańskiego. Kompletna rozpiska wykonawców, którzy wystąpią podczas festiwalu prezentuje się następująco:

Dzień pierwszy, 27 września

Toruńska Orkiestra Improwizowana

Polonia Disco

Tymon Tymański

Dzień drugi, 28 września

Junosty

Eurodanek

Bracia Figo Fagot

Oficjalny plakat tegorocznej odsłony Festiwalu Transgresje
fot. Facebook wydarzenia
Czym jest Festiwal Transgresje?

Festiwal Transgresje to impreza, której główną ideą jest przekraczanie granic między różnymi obszarami muzycznymi, w tym kultury wysokiej i popularnej. Event co roku przybiera różne formy, a w 2019 jego motywem przewodnim jest “festyn”. Organizatorzy zapewniają zatem, że:

“Podczas imprezy wystąpią artyści, którzy dostarczą uczestnikom przede wszystkim dobrej zabawy i stworzą okazję do tańca, a Centrum Kultury Dwór Artusa stanie się na te dwa dni „centrum kultury niskiej”.”

Organizatorem festiwalu jest toruńska Fundacja Emic, a całość imprezy dofinansowana została także ze środków Gminy Miasta Toruń.

Festiwal Transgresje – bilety

Wejściówki na imprezę zakupić można już między innymi w aplikacji GouOut. Cena biletu na jeden dzień imprezy wynosi 35 złotych. Koszt dwudniowego karnetu natomiast, to 49 złotych.

Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here