Bracia Figo Fagot oraz Stachursky we wspólnym singlu!

Bracia Figo Fagot oraz Stachursky w wspólnym singlu!
Bracia Figo Fagot oraz Stachursky w wspólnym singlu!

Panie i Panowie, dokonało się. Jedno z najdłużej oczekiwanych wydarzeń w świecie muzyki rozrywkowej nareszcie stało się faktem. Eleganckie chłopaki z Braci Figo Fagot połączyli siły z wszechpotężnym Etyzerem, Jackiem Stachurskym! Discochłosta nareszcie połączyła się z Doskozzą.

Bracia Figo Fagot kilka dni temu opublikowali albowiem utwór Etyzer z kosmosu, w którym gościnnie w roli wokalisty udzielił się Jacek Stachurski. I przyznać trzeba, że efekt współpracy tej trójki awangardowych muzyków nie rozczarowuje. W utworze znajdziemy zarówno pastiszowe elementy znane z działalności Braci, teledysk stworzony w klimatach Kapitana Bomby (jak zwykle na 30%) oraz doskozzzowe klimaty Stachurskyego. W skrócie – coś pięknego i zdecydowanie przebijającego wcześniejsze kolaboracje BFF z Popkiem i Czesławem Mozilem.

Etyzer z kosmosu jest  pierwszym singlem promującym zbliżające się nowe wydawnictwo Braci Figo Fagot. Album Bez popity i bez gumy światło dzienne ujrzy już 8 października 2019 i znajdziemy na nim dziesięć nowych piosenek. Dodać trzeba, że z całością płyty zapoznać można się już na różnych platformach streamingowych.

Bracia Figo Fagot w trasie

Poznaliśmy już także wstępną rozpiskę trasy koncertowej, w którą Bracia wyruszą już pod koniec września. Duet podczas tegorocznej jesieni odwiedzi między innymi zabrzański Wiatrak, łódzki klub Scenografia oraz gdyńskie Ucho. Kompletną listę koncertów sprawdzić możecie poniżej:

28 września – Toruń, występ w ramach Festiwalu Transgresje
4 października – Warszawa, Stodoła
5 października – Kraków, Zet Pe Te
11 października – Zabrze, Wiatrak
12 października – Częstochowa, Rura
18 października – Wrocław, A2
19 października – Lublin, Klub 30
25 października – Gdynia, Ucho
26 października – Poznań, B17
8 listopada – Zielona Góra, Kawon
9 listopada – Bydgoszcz, Estrada
22 listopada – Olsztyn, miejsce zostanie jeszcze podane
23 listopada – Łódź, Scenografia
6 grudnia – Kielce, Bohomas
7 grudnia – Rzeszów, Pod Palmą

Bilety na wszystkie z zaplanowanych koncertów zakupić możecie między innymi na portalu Go Out lub w klubach, w których odbędą się koncerty. Ceny zależne są od lokalizacji koncertu, aczkolwiek zazwyczaj koszt pojedynczej wejściówki oscyluję w kosztach 50 – 80 złotych.