Oczekiwanie na obchody 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego dobiegło końca. Drugi weekend czerwca upłynął pod znakiem wielkiej imprezy, w trakcie której świętowaliśmy setną rocznicę powstania uniwersytetu. W centrum miasta było głośno, koncertowo, a wszystko to okraszone dużą dawką dobrego humoru.
Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego w centrum miasta czekały na nas liczne atrakcje. Najważniejsza była dobra zabawa i rozrywka, której zapewniły zespoły występujące przez 2 na scenie. 7 czerwca zagrali dla nas: The Live Wires, Sonbird i Lady Pank. Natomiast 8 czerwca na scenie pojawili się: Pięć stron świata – projekt muzyczny Wydziału Neofilologii UAM, Otsochodzi, Bitamina i na zakończenie Bass Astral x Igo.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertów, które odbyły się w trakcie obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego:
Koncerty i inne atrakcje z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego
7 i 8 czerwca mogliśmy bawić się w trakcie koncertów zaproszonych przez organizatorów zespołów. Gwiazdy wieczoru przyciągnęły tłumy, przez co plac Adama Mickiewicza wypełniony był po brzegi. Jednak nie uczestniczyliśmy tylko w koncertach. Reprezentanci poznańskich uczelni (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu) miały w ofercie różne atrakcje, które mogły spodobać się wszystkim.
W pięciu strefach można było brać udział w animacjach, narysować portret pamięciowy, zmierzyć ciśnienie i sprawdzić poziom cukru. Od studentów Uniwersytetu Medycznego mogliśmy nauczyć się, jak opatrywać rany. Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki „Oranjes” UAM przygotowało quiz z wiedzy o Holandii i Flandrii. Studenci Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu UAM prowadziły warsztaty z pierwszej pomocy, szermierki i footballu. W Parku Wieniawskiego uczestnicy mogli odbyć podróż pełną emocji dookoła świata oraz obejrzeć pokaz tańca koreańskiego z wachlarzami czy występu tradycyjnych bębnów koreańskich „samulnori” zrealizowanego przez studentów z Wydziału Neofilologii. Dzięki studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mogliśmy dowiedzieć się, że las to nie tylko drzewa oraz wziąć udział w przyrodniczym kole fortuny czy dotknąć węża.