Ensiferum zapowiada nowy album

Ensiferum zapowiada nowy album
fot. Facebook grupy

Już w tegoroczne wakacje światło dzienne ujrzy najnowsze wydawnictwo fińskich metalowców z Ensiferum. Krążek o nazwie Thalassic znajdziemy na półkach sklepowych w lipcu i będzie to już  ósma płyta w historii zespołu.

Najnowsze dzieło Ensiferum będzie miało swoją premierę 10 lipca bieżącego roku. Warto dodać, że będzie to pierwszy „tematyczny” krążek kapeli. Całość najnowszego materiału opowiadać będzie o mitologicznych opowieściach głoszących o morzach i oceanach. Wokalista grupy, Sami Hinnka, zapowiedział już między innymi przykładowo, że bohaterką jednego z utworów, który znajdziemy na płycie, jest Andromeda pochodząca z greckiej mitologii, a inna kompozycja związana jest mitologią słowiańską.

Poniżej natomiast zapoznać możecie się z pierwszym singlem promującym nadchodzące wydawnictwo fińskiego zespołu:

Warto dodać, że będzie to pierwszy album nagrany przez zespół w nowym składzie personalnym. Na początku 2020 roku, do kapeli dołączył bowiem Pekka Montin, który w zespole odpowiada obecnie za klawisze oraz partie „czystego wokalu”. Wcześniej muzyk występował między innymi w takich grupach jak Judas Avanger oraz Amoth.

Thalassic – tracklista i okładka

1. Seafarer’s Dream
2. Rum, Women, Victory
3. Andromeda
4. The Defence of the Sampo
5. Run from the Crushing Tide
6. For Sirens
7. One with the Sea
8. Midsummer Magic
9. Cold Northland (Väinämöinen Part III)

Ensiferum zapowiada nowy album
fot. Facebook kapeli
Enisferum – kim są?

Ensiferum to fińska grupa rodem z Helsinek, która sama opisuje swoje brzmienia jako melodyjny folk metal. Początki grupy sięgają 1995 roku, kiedy to Markus Toivonen wraz ze znajomymi postanowili założyć własną kapelę. Jak jednak dobrze wiemy, relacje między muzykami bywają przewrotne i z ówczesnego składu, w zespole obecnie pozostał już tylko Toivonen. Na scenie i w studiu towarzyszą mu natomiast obecnie Petri Lindroos (wokalista i gitarzysta), Sami Hinkka (basista i wokalista), Janne Perviainen (perkusista) oraz wspominany wcześniej najświeższy nabytek zespołu, Pekka Montin. (klawiszowiec i wokalista) Na przestrzeni ostatnich piętnastu lat, grupa wydała siedem długogrających albumów oraz dwie EP-ki, a ich największym komercyjnym sukcesem jest krążek From Afar wydany w 2009 roku.