Eluveitie zagrają w Polsce w 2025 roku!

0
18

Eluveitie powrócą do Polski w przyszłym roku w ramach trasy Ánv Rising Tour Pt. I. Towarzyszyć im będą Infected Rain oraz Ad Infinitum.

Szwajcarski zespół Eluveitie działa od 2002 roku. Pierwszy minialbum, zatytułowany Vên, ukazał się w rok po założeniu grupy. W 2006 ukazał się ich pierwszy album – Spirit. Od 2007 roku muzycy są podopiecznymi wytwórni Nuclear Blast. Pod ich szyldem ukazały się następujące albumy Eluveitie: Slania, Evocation I – The Arcane Dominion, Everything Remains As It Never Was, Helvetios, Origins, Evocation II – Pantheon i Ategnatos. Dyskografię zespołu zamyka album koncertowy Live at Masters of Rock 2019.

Muzyka Eluveitie to folk metal. Muzycy wykorzystują w swojej twórczości wykorzystują również tradycyjne ludowe instrumenty, takie jak dudy, skrzypce i lira korbowa. Teksty po części śpiewane są w martwym języku galijskim.

Kilka zdań o Infected Rain

Mołdawska grupa Infected Rain działa od 2008 roku. Rok później wydali Epkę Judgemental Trap. Przez lata działalności wydali 6 płyt: Asylum, Embrace Eternity, 86, Endorphin, Ecdysis i TIME. Ten ostatni ukazał się w lutym tego roku. Dyskografię IR uzupełnia album koncertowy The Devil’s Dozen z ubiegłego roku. 

W 2023 roku również zmienił się skład Infected Rain, który aktualnie tworzą:

  • Elena „Lena Scissorhands” Cataraga – wokal,
  • Vadim „Vidick” Ojog – gitara,
  • Eugen Voluta – perkusja,
  • Alice Lane – bas

Kim są Ad Infinitum?

Aktywne od 2018 roku pierwotnie było solowym projektem wokalistki Melissy Bonny, a z czasem przekształciło się w pełen zespół. Grupę obecnie tworzą:

  • Melissa Bonny – wokal
  • Adrian Theßenvitz – gitara
  • Niklas Müller – perkusja
  • Korbinian Benedict – bas

Pod nazwą Ad Infinitum ukazały się 3 albumy studyjne: Chapter I: Monarchy, Chapter II: Legacy i Chapter III: Downfall. Ten ostatni miał swoją premierę w ubiegłym roku.

Eluveitie w Polsce

Wszystkie trzy zespoły zagrają 4 lutego w krakowskim klubie Studio. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments