Duff McKagan zapowiada solowy album

Duff McKagan zapowiada solowy album
Fot: Villagevoice.net

Fani Guns N’Roses od kilku lat cieszyć mogą się bardzo aktywnym okresem w życiu kapeli. Grupa koncertowała przez ostatnie trzy lata, Slash wydał kolejny krążek z Mylesem Kennedym, Axl (ku zaskoczeniu wszystkich) wystąpił z premierową piosenką w Looney Tunes, a reszta członków oraz ex-członków zespołu także nie próżnowała w kwestii artystycznych działań. Na wydanie nowego materiału zdecydował się także obecny basista grupy. Duff McKagan zapowiada solowy album!

Duff zdradził, że w przyszłym roku prawdopodobnie światło dzienne ujrzy jego solowy album. Będzie to już drugi samodzielny krążek basisty Gunsów. (pierwszy miał swoją premierę w 1991). Jak dowiedzieć możemy się z oświadczenia opublikowanego przez muzyka, teksty na jego najnowszą płytę pisane były podczas gunsowej Not In This Lifetime Tour. Duff oświadczył:

Napisałem kilka artykułów o historycznych miejscach, które mijaliśmy podczas ostatniej trasy, a ludzie pytali czy właśnie na tym się skupię w mojej następnej książce. Niewidzialna i niepohamowana siła kazała mi tworzyć migawki prozy i zapisywać wszelkie błyskawiczne wnioski. Uczucia łamiące serce, gniew, strach, zagubienie, niezgoda, których doświadczyłem przez ostatnie dwa i pół roku podczas okrążania globu, zmusiły mnie do przelania ich na piosenki, by opowiedzieć prawdę, która, jak ufam, rozprzestrzeni się i pomoże nam wszystkim. Robię to dla moich córek, robię to  z miłości do miejsc  gdzie dorastałem i robię to dlatego, że głęboko wierzę, że to musi być zrobione i powiedziane właśnie teraz.

W pracy nad albumem, Duffowi towarzyszy Shooter Jennings – multiinstrumentalista mający już na koncie współpracę z między innymi Marilynem Mansonem i Billem Ray Cyrusem. Trzymamy kciuki, że współpraca obu panów okaże się owocna i najnowsza płyta Duffa dorówna poziomem do swojej poprzedniczki!

Slash w Polsce!

Warto także wspomnieć, że już 12 lutego do Polski zawita jeden z kolegów Duffa – Slash! Gitarzysta wraz ze swoją grupą wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Koncert ten będzie jednym z przystanków europejskiej części trasy promującej płytę Living The Dream. Jako support, tego wieczoru zaprezentuje się kapela Phila Campbella znanego między innymi z Motörhead. Wejściówki na koncert Slasha zakupić możecie między innymi za pośrednictwem Eventimu, bądź portalu ebilet. Obecnie, ceny biletów wahają się między 220 złotych (miejsca na płycie) a 350 złotych (Trybuny).