Duff McKagan przedstawia singiel z nadchodzącej płyty

Duff McKagan zapowiada solową płytę
Fot: Bilboard.com
Jakiś czas temu informowaliśmy już, że basista Guns N’ Roses, Duff McKagan szykuje się do wydania swojego albumu solowego. Na efekty pracy czekać nie musieliśmy zbyt długo, bo już po dwóch miesiącach zapoznać możemy się z pierwszym utworem. Duff McKagan przedstawia singiel z nadchodzącej płyty!

Muzyk podzielił sie z fanami utworem Tenderness, który promuje jego najnowsze wydawnictwo. Co ciekawe, Duff tym razem postanowił odejść od rockowo – punkowych klimatów. Na pierwszy ogień dostaliśmy od niego bowiem spokojną balladę, w której główną rolę pełni pianino. Na chwile obecną nie wiadomo czy cała płyta utrzymana będzie w takim stylu. Nie podana została także jeszcze data premiery, oraz lista utworów, których znajdziemy na krążku.

Duff McKagan – co wiemy o nowej płycie?

Jedyne co wiemy o najnowszej płycie Duffa, to to, że tworzona jest w współpracy z multinstrumentalistą Shooterem Jenningsem i, że teksty na nią powstawały podczas gunsowej Not In This Lifetime Tour. Po opisie singla dowiedzieć możemy się także, że  Duffa w studiu wspomagali również: Jamie Douglas (perkusja), John Screffler (gitary), Jonathan Wilson (gitary), Aubrey Richmond (skrzypce), oraz Jon Graboff (gitara hawajska). Sam Duff o swoim zbliżającym się krążku wypowiada się w następujący sposób:

Napisałem kilka artykułów o historycznych miejscach, które mijaliśmy podczas ostatniej trasy, a ludzie pytali czy właśnie na tym się skupię w mojej następnej książce. Niewidzialna i niepohamowana siła kazała mi tworzyć migawki prozy i zapisywać wszelkie błyskawiczne wnioski. Uczucia łamiące serce, gniew, strach, zagubienie, niezgoda, których doświadczyłem przez ostatnie dwa i pół roku podczas okrążania globu, zmusiły mnie do przelania ich na piosenki, by opowiedzieć prawdę, która, jak ufam, rozprzestrzeni się i pomoże nam wszystkim. Robię to dla moich córek, robię to  z miłości do miejsc  gdzie dorastałem i robię to dlatego, że głęboko wierzę, że to musi być zrobione i powiedziane właśnie teraz.

Z najnowszym singlem Duffa McKagana zapoznać możecie się poniżej:

Duff McKagan w trasie

Basista ogłosił już także, że w tym roku wyruszy w trasę koncertową promującą zbliżające się wydawnictwo.  Duff ogłosił tylko dwa koncerty. 30 maja wystąpi w Filadefii (Theatre Of The Living Arts), a 31 maja w Waszyngtonie. (klub City Winery). Bardzo prawdopodobne jest jednak, że trasa ta rozrośnie się już niebawem do wiele większych rozmiarów. Trzymamy kciuki, by Duff zawitał z swoim solowym materiałem także i do Polski!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o