“Dolina Muminków” powraca! Poznajcie soundtrack serialu – Odell, Alma, MØ…

Dolina Muminków znów na ekranach telewizorów! Wasza ulubiona kreskówka z dzieciństwa już wiosną zabawi kolejne pokolenie dzieci, tym razem w wersji animowanej. Razem z nową wersją powieści, pojawił się soundtrack.

Dolina Muminków

Jest to najdroższa produkcja w historii Finlandii. Nad nowa wersją Muminków pracują Brytyjczycy i Finowie, którzy przeznaczyli na serial 20 milionów euro. Premiera Doliny Muminków już wiosną tego roku w telewizji Yle (Finlandia) oraz Sky Kids i Sky One (Wielka Brytania). Za produkcję odpowiada fińskie studio Gutsy Animation. Tak jak chwalą się producenci, do stworzenia animacji wykorzystano nowatorskie techniki, dzięki którym osiągnięty zostanie nowy, innowacyjny wizualny styl. Celem jest połączenie wyjątkowej animacji komputerowej ze stylem klasycznych ilustracji Muminków. Po to, by wizualnie wyglądało to tak, jak miliony fanów pamiętają sprzed laty.

Doskonale oddaje poczucie bajkowości i ducha przygody, tak ważnego dla świata, który stworzyła Tove

mówi Marika Makaroff, Dyrektor Kreatywny i Ekskluzywny Producent w Gutsy Animations.

Każdy z trzynastu odcinków Doliny Muminków będzie zawierał jeden nowy utwór przygotowany specjalnie na potrzeby serialu. Wszystko zostanie wyprodukowane pod szyldem wytwórni Sony Music. Utwory uzupełnią orginalną kompozycję stworzoną przez Fińskich muzyków Pekka Kuusisto, którego ojciec komponował z Tobe Jansson w 1970 i Samuli Kosminen.

 

Soundtrack

 1. – Theme Song (I’m Far Away)
 2. Tom Odell – Summer Day
 3. ALMA – Starlight
 4. Colonels Sun – Back to the cave
 5. Delilah Montagu – Love me with all of your heart
 6.  First Aid Kit – Home again
 7. Emiliana Torrini, The Colorist Orchestra and Kársnes Girl Choir – There is something in the forest 
 8. Josef Salvat – Home
 9. Josef Salvat – Free spirit
 10. Soak – Country air
 11. Mellah – By your side
 12. Declan McKenna – In blue
 13. MØ – Northern lights
 14. Roosberg – The author 

Muminki

O nowej ekranizacji nieśmiertelnej powieści Tove Jansson mówiono już od 2017. Od tego czasu również zbierano budżet na nowa produkcję. W prace przy scenariuszu jest zaangażowana Sophia Jansson, siostrzenica Tove Jansson. Pierwszy sezon ma mieć 13 odcinków. Każdy będzie trwać 22 minuty. W obsadzie angielskiego dubbingu są Taron Egerton, Rosamund Pike, Matt Berry, Kate Winslet, Bel Powley, Warwick Davis, Katie Leung, Richard Ayoade, Jennifer Saunders, Matt Lucas i Allison Steadman.

Flume wita się z fanami w odświeżonej wersji | “Hi, this is Flume” [recenzja]