Toruńska Diuna udostępniła nowy singiel Zapraszam do Wiednia na walc, który zapowiada nadchodzącą EP-kę zespołu.
Wypowiedź wokalisty, Konstantego Mierzejewskiego
Jesteśmy śnieni przez proto-totalitarną maszynę marzącą, która pracuje według jednego wzorca. Nigdy nie byłem w Wiedniu, a chciałbym popatrzeć na to miasto-pomnik zmierzchłej kultury – szczególnie teraz, wśród odłamków kolejnego upadającego imperium.
O grupie
Zespół powstał w 2013 roku w Toruniu, usypany z pustynnego piachu, chociaż w ich twórczości typowy stoner rock coraz śmielej ustępuje wpływom takich gatunków jak noise, psychodela czy nawet cold wave. Na koncie mają EP-kę oraz dwa długogrające albumy, z czego ostatni Golem ukazał się w 2019 roku i promowany był mini-trasą z czołowym przedstawicielem polskiej sceny synthwave – Nightrun87. Oprócz tego Diuna wystąpiła na takich imprezach jak Red Smoke Festival, Soulstone Gathering czy Smoke Over Warsaw.
Nowy album
Piła do pomników przyrody ukaże się 5 lutego nakładem labelu Piranha Music, zaś pre-order na wydawnictwo już trwa! Możecie zrobić to pod tym linkiem.

![Od melancholii do indie folku. Efterklang, Charlie Cunningham i Beirut na Malta Festivalu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Beirut-Charlie-Cunningham-Efterklang-fot.-Natalia-Nazar-36-218x150.jpg)
![Trivium roznieśli Progresję! [relacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault-202-218x150.jpg)
![Breaking Benjamin po raz pierwszy w Polsce [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/773A7661-obrobione-1600-2-218x150.jpg)