Dezerter w obronie futrzaków – koncert w Poznaniu

Czy można iść na koncert, poskakać w pogo i dobrze się bawić, zmieniając przy tym świat? Okazuje się, że można! Już 25.03.2018 o 19:30 w Klubie u Bazyla w Poznaniu charytatywnie zagrają Dezerter, 1125, The Dog, Lazy Jack and The Spinnig Jenny.

Pieniądze ze sprzedaży biletów przekazane zostaną organizacji Otwarte Klatki, która zajmuje się walką o dobrostan zwierząt. Tym razem stowarzyszenie koncentruje się na kampanii anty-futrzarskiej i to właśnie na ten cel pójdą zebrane środki. Za zaledwie 40zł można będzie nie tylko usłyszeć jedne z ważniejszych kapel polskiej sceny punkowo-hardcorowej (np. Dezerter), ale też walczyć o lepsze jutro dla zwierząt.

Ideowo z Dezerterem

Myślę, że fanom gatunku, nie trzeba przybliżać działalności i założeń zespołu. Dyskografia Dezertera to prawdziwe “must have” każdego punka, można by rzec, że coś na kształt abecadła… Jakby nie patrzeć to klasyka gatunku.

Choć teraz wszyscy znamy kapelę jako Dezerter, zespół założony w 1981r. przez Roberta „Robala” Materę, Dariusz „Stepę” Stepnowskiego i Krzysztofa Grabowskiego początkowo nazywał się  SS-20, co oznacza rakietowy pocisk balistyczny. Dopiero w 82′ po występie w Jarocinie, który był w tamtych czasach stolicą wolności i rozkwitu subkultur, nazwa się zmieniła.

Jak gra Dezerter? Jest dynamicznie, ideeowo i szczerze. Tematyka poruszana w piosenkach dotyczy nierówności społecznej, polityki, niesprawiedliwości. W tekstach niejednokrotnie odnajdziemy radykalne poglądy, jak to w końcu z punkiem bywa…

Kogo jeszcze usłyszymy?

Innymi wykonawcami podczas koncertu benefitowego dla Otwartych Klatek będą 1125, The Dog, Lazy Jack i Spinnig Jenny.

1125 to jedni z najważniejszych przedstawicieli polskiego hardcore’u. Grupa powstała w roku 1996 Złotowie, a enigmatyczne cyferki (1125) nawiązują do numerka otrzymywanego w więzeniu. Inspiracją do powstania nazwy był bohater książki Mechaniczna Pomarańcza.

Choć wrocławski hardcorowy The Dog i poznański spazm rockowy zespół Lazy Jack and The Spinning Jenny nie mają jeszcze tak bogatej historii jak Dezerter, czy choćby 1125, mogą mieć równie dobry poziom. A o tym przekonać będzie się można już w niedzielę.