Dawid Podsiadło otrzymał Paszport Polityki!

Foto: Materiały prasowe

Paszporty Polityki to specjalne nagrody, które są przyznawane zasłużonym twórcom kultury w dziedzinach filmu, literatury, muzyki poważnej, kultury cyfrowej, teatru i sztuk wizualnych. Podczas 26. gali również nie zabrakło miejsca na muzykę popularną. 

Wyrównał wąsa i zdobył Paszport Polityki

W kategorii muzyka popularna nominowali byli: Jan Emil Młynarski, Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło. I to właśnie ten ostatni otrzymał statuetkę Paszportu Polityki za album Małomiasteczkowyktóry został wydany w ubiegłym roku i  już  zdążył pokryć się potrójną platyną.

– Miałem nadzieję, że nie będę musiał wychodzić, ale wyrównałem wąsa przed wyjściem domu w razie takiej ewentualności. Bardzo przyjemnie dostać tę nagrodę. Bardzo się cieszę. I trochę mam wewnętrzną niezgodę, że ja po prostu śpiewam piosenki, a każdy z tych artystów robi dużo większe rzeczy. Ale i tak cieszę się. Nie ja sobie dałem w końcu tę nagrodę – mówił laureat.

Warto podkreślić, to, że artysta do nagrody był nominowany już w 2013 roku, gdy doceniono jego debiut na muzycznym rynku.

Małomiasteczkowy Kiosk idzie pod młotek

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów artysty. Internet obiegła informacja, że Dawid przekazał słynny kiosk, w którym sprzedawał płyty podczas swojej trasy koncertowej na aukcję dla WOŚP. Co więcej, muzyk obiecał, że osobiście dostarczy Małomiasteczkowy Kiosk na teren nowego właściciela. Kiosk pojawił się na Allegro niedawno, a cena, którą trzeba będzie zapłacić za najbardziej oblegany “salon prasowy” w Polsce, wynosi na ten moment trochę ponad tysiąc złotych. Podsiadło zachęcił aktywnego licytowania w filmie i opisie aukcji:

To jest Małomiasteczkowy Kiosk. Mogliście mnie widzieć w nim jak sprzedawałem draże Korsarze pod Pałacem Kultury i Nauki  oraz na Małomiasteczkowej Trasie. Teraz możesz go kupić – tak, mam na myśli kiosk. Oczywiście z dostawą, bo wiadomo, że nie damy rady Ci go wysłać. Zwycięzcy aukcji kiosk dostarczę osobiście, i nawet coś w nim sprzedam – Podkreślił.

WIELKOMIEJSKI Tour odsłona druga

Dawid Podsiadło podczas nadchodzącej trasy koncertowej odwiedzi pod przekorną nazwą Wielkomiejski Tour 30 małych miast. Bank Credit Agricole, w ramach kontynuacji swojej współpracy z wokalistą, będzie partnerem jego nadchodzącej trasy.

Pojawił się wspólny klip Dawida Podsiadło i Bitaminy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o