Darmozjady! wracają na koncertową scenę!

Darmozjady! wracają na koncertową scenę!
fot. Facebook kapeli

Pomimo tego, że pandemia koronawirusa dalej wymusza odwoływanie bądź przenoszenie większych koncertów, to ostatnimi czasy pojawiło się dla branży muzycznej światełko w tunelu – możliwość organizowania występów dla ograniczonej ilości osób. Nie dziwne zatem, że coraz więcej kapel zdecydowało się na powrót do starego życia i zaczęło odmrażać koncertowy biznes. Jedną z takich grup jest warszawski zespół Darmozjady!!

Już w najbliższy piątek (19 czerwca) Darmozjady! wystąpią bowiem na letniej scenie warszawskiego VooDoo Club! Koncert ten będzie dla zespołu pierwszym występem od przerwanej w marcu trasy Punky Reggae Live i jak zapewnia organizator wydarzenia będzie to także jedno z pierwszych muzycznych wydarzeń w Polsce zorganizowanych po ogłoszeniu nowego reżimu sanitarnego dla branży muzycznej. Co natomiast oznacza ten wspomniany „reżim sanitarny”? Cóż, po pierwsze wszyscy uczestnicy muszą nosić maseczki (bądź inne zakrycie ust/nosa) podczas wydarzenia, po drugie liczba miejsc jest ograniczona do 150 osób, a po trzecie wszyscy dostosować muszą się do wyznaczonego przez klub REGULAMINU.

W ramach supportu wystąpi natomiast hardorckowa wrocławska kapela Mescalero.

Bilety na warszawski koncert Darmozjadów

Wejściówki na najbliższy występ kapeli zakupić możecie w dalszym ciągu w internetowej przedsprzedaży za pośrednictwem platformy GoOut. Cena pojedynczej wejściówki wynosi obecnie 25 złotych. Możliwy będzie także zakup biletu na miejscu koncertu, jednak wtedy cena podskoczy do 30 złotych.

Warto wspomnieć, że występ obejrzeć będzie można także przy użyciu internetowej transmisji! Koncert transmitowany będzie bowiem na oficjalnym kanale warszawskiego Klubu VooDoo. Stream będzie całkowicie darmowy oraz ogólnodostępny, jednak każdy będzie miał możliwość zakupienia dobrowolnego „Darmodatku”.

Darmozjady! – kim są?

Darmozjady! to kapela rodem z Warszawy łącząca w swoich brzmieniach klimaty brytyjskiego punku oraz dźwięki znane nam z polskiej sceny punkowej. Wokalistą grupy jest Piotr Połać znany z Braci Figo Fagot oraz Speculum. Jeśli chodzi o kwestie instrumentalne, to w składzie znajdziemy gitarzystów Łukasza Pękackiego (wcześniej członek grupy MyBand i zespołu koncertowego Michała Wiśniewskiego) i Piotra Rutkowskiego (wcześniej Spirit, Nunczaki Orientu oraz Corruption) Jarosława Ważnego (puzonista Kultu) oraz Mikołaja Wróblewski z Mr. Tea na perkusji. Teksty Darmozjadów skupiają się głównie na komentowaniu obecnej sytuacji społecznej oraz politycznej zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest mocno, bezpośrednio i bez hamulców.