Chris Cornell Tribute. Zagrają Metallica, Foo Fighters oraz Soundgarden

Chris Cornell Tribute
Chris Cornell fot. Jeff Lipsky

W środę, 16 stycznia 2019 roku, spuścizna Chrisa Cornella zostanie uhonorowana koncertowym wydarzeniem z gwiazdami. I Am the Highway: A Tribute to Chris Cornell odbędzie się w The Forum w Los Angeles.

Chris Cornell Tribute – rodzina i przyjaciele dla Chrisa

Podczas Chris Cornell Tribute zagrają członkowie zespołów Cornella: Soundgarden, Audioslave i Temple of the Dog. Impreza będzie także wzbogacona o specjalne występy Ryana Adamsa oraz zespołów Foo Fighters oraz Metallica. Gospodarzem koncertu będzie uwielbiany przez Amerykanów Jimmy Kimmel, który został wybrany przez rodzinę i najbliższych przyjaciół Cornella.

Tak żona zmarłego artysty mówi o wydarzeniu:

Jesteśmy zaszczyceni, że wszyscy ci niesamowici artyści i przyjaciele spotykają się, aby złożyć hołd oraz pokazać swoją miłość i uznanie dla Chrisa, jego muzyki i spuścizny, jaką pozostawił na świecie. Z niecierpliwością czekamy na to, aby spędzić tą noc ze wszystkimi fanami.

Chris Cornell Tribute
plakat I Am the Highway: A Tribute to Chris Cornell

Bilety będą dostępne w sprzedaży od piątku, 16 listopada, na Ticketmaster.com. Każdy bilet zakupiony online na Chris Cornell Tribute w Los Angeles będzie zawierał kopię albumu Chris Cornell na którym znajdą się najważniejsze utwory z bogatej kariery muzyka.

Chris Cornell Tribute – koncert w szczytnym celu

Dochód z koncertu zostanie przekazany Fundacji Chrisa i Vicky Cornell, jak również The Epidermolysis Bullosa Medical Research Foundation, organizacji non-profit zajmującej się pozyskiwaniem funduszy i podnoszeniem świadomości w zakresie bolesnego i osłabiającego zaburzenia genetycznego – pęcherzowego oddzielania się naskórka. Chris Cornell wielokrotnie angażował się w pomoc osobom cierpiącym na tę chorobę

W skład komitetu gospodarzy imprezy wchodzą Vicky Cornell, Tom Morello, Matt Cameron, Brad Pitt, Josh i Kathryn Brolin, Jimmy Kimmel, Tom Hanks i Rita Wilson, Courteney Cox, Kaley Cuoco, David Spade, John Carter Cash, Linda Ramone, Andrea & Paul Joseph, Cynthia Pett, Peter Berg, Sam i Aaron Taylor-Johnson, Marc Gurvitz i Julianne Phillips, Ron Laffitte, Michael Rapino, Brent Smith i Lisa Engel, Michele Bernstein, Patrick Whitesell, Scott Sartiano, Michael Cooper, Nicholas Karayiannis, Eric Esrailian oraz Paul i Renee Haas.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o