Cage The Elephant i Beck połączyli siły! Posłuchaj singla Night Running

Cage The Elephant
Cage The Elephant

Amerykańscy muzycy Cage The Elephant oraz Beck tworzący wspólnie? Brzmi jak muzyczne spełnienie. Posłuchajcie efektu ich pracy – singla Night Running.

Night Running zapowiada nadchodzący album Cage The Elephant – Social Cues. Utwór prezentuje nieco odmienne brzmienie. Miesza w sobie mocne wpływy rapu z psychodelicznym rockiem rodem z lat 60. z rytmiczną gitarą i mechanicznym wokalem. Utwór otwiera Beck, natomiast przy refrenie dołącza do niego wokalista zespołu, Matt Shultz.

Frontman Cage the Elephant, Matt Shultz opowiadał NME o współpracy z Beckiem już w zeszłym miesiącu. Wyjawił, w jak spontaniczny sposób zrodził się pomysł kolaboracji:

Znaleźliśmy naprawdę świetny kierunek, w którym miał iść refren. Była to jednak jedna z tych piosenek, przy których miałem problem z tym, w którą stronę nakierować zwrotki – powiedział. – Dyskutowaliśmy o tym, jak skończyć piosenkę, a Brad [Shultz, gitarzysta] powiedział: „Z jakiegoś powodu czuję, że Beck wiedziałby”.

Brad wysłał piosenkę do Becka. To było szalone. w ciągu od 24 do 48 godzin odesłał już dwie zwrotki. powiedział, że wymyślił jeszcze cztery inne wersje. Zareagowaliśmy, mówiąc, że to miło z jego strony, że ma niesamowity talent. Oczywiście, że go ma!

Night Running jest kontynuacją Ready to Let Go i House of Glass. Wszystkie te produkcje są częścią piątego albumu studyjnego zespołu. Jego premiera przypada na 19 kwietnia przed ich amerykańską trasą. Cage The Elephant i Beck będą występować wspólnie. Za support odpowiada Spoon. Gościnnie zagrają także Starcrawler, Sunflower Bean i Wilde Belle.