Bovska i jej boska muzyka

bovska
instagram.com/bovska/

Bovska zaprezentowała swoją najnowszą piosenkę, w krórej zwraca uwagę na problem z dystansem do siebie.

Utwór Wujek G. uświadamia nas jak bardzo niską samoocenę mamy. Przejmujemy się hejtem i wyglądem, do którego przywiązujemy dużą wagę. W chwilach słabości korzystamy z pomocy internetowej wyszukiwarki, która ma nam pomóc z problemami. Niestety, w rzeczywistości jest inaczej.

Piosenka to wspólna kompozycja artystki wraz z Janem Smoczyńskim, który współpracował już z Bovską podczas tworzenia albumów wokalistki. Za reżyserię teledysku odpowiada Maciej Kopec.

W teledysku występuje szóstka dziewczyn, które na pierwszy rzut oka bardzo się od siebie różnią. Nie wszystko jednak jesteśmy w stanie dostrzec. Wszystkie kobiety, nie tylko bohaterki teledysku, ale każda z nas, są do siebie podobne. Każda czasem ma momenty słabości, zwątpienia w siebie, gorsze dni czy tygodnie.

Klip jest kontynuacją teledysku do piosenki Będę Przy Tobie. Dzięki temu zabiegowi teledysk nie kończy się wraz z piosenką. Historia nadal trwa, stanowiąc spójną całość z poprzednim klipem. Ciekawe czy Bovska zdecyduje się na kolejny klip w takiej konwencji.

bovska
instagram.com/bovska/

Zapowiedź kolejnej płyty

Single – Będę Przy Tobie, Wujek G. oraz Leżałam zapowiadają nadchodzącą płytę Bovskiej, która pojawi się na półkach sklepowych już wiosną.

Będzie to już czwarty krążek autorstwa warszawianki. Do tej pory w dorobku artystki znalazły się trzy albumy: Kaktus (2016), Pysk (2017), Kęsy (2018). Za utwór Kaktus z pierwszej płyty, Bovska otrzymała Złotą Płytę.

W 2016 roku wokalistka otrzymała nominację do MTV Europe Music Award w kategorii Najlepszy polski wykonawca. W 2017 została nominowana do Fryderyków w kategorii Fonograficzny debiut roku.

Dwa razy otrzymała nominację w konkursie Yach Film – w roku 2013 i 2016 za zdjęcia i plastyczną aranżację przestrzeni.

Tajemnicza dziewczyna

Za tym enigmatycznym pseudonimem kryje się Magdalena Grabowska-Wacławek: wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, graficzka i ilustratorka. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.

Bovska zdobyła popularność dzięki znakomitym singlom, które pojawiły się w filmie Planeta singli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here