Black Veil Brides ujawnili nowego basistę!

Black Veil Brides ujawnili nowego basistę! Formacja zaskoczyła wszystkich i opublikowała dwie nowe piosenki – The Vengeance oraz Saints Of The Blood. Wraz z nimi ukazały się teledyski oraz kolejna niespodzianka!

Zespół Black Veil Brides powstał w 2005 roku z inicjatywy wokalisty Andy’ego Biersacka i pierwotnie nazywał się Biersack. Od debiutanckiego albumu We Stitch These Wounds z 2009 roku grupa nagrała jeszcze 4 albumy studyjne – Set The World On Fire, Wretched&DIvine: The Story Of The Wild Ones, Black Veil Brides IV i Vale. Ich pozycję jednego z najpopularniejszych emo zespołów świata ugruntowały takie hity, jak Knives&Pens, Fallen Angels, In The End czy Heart of Fire. Teksty BVB od zawsze dotyczyły trudnych tematów: samotności, prześladowania w szkole, kłopotów z akceptacją czy ogólnie pojętej odmienności.

Szok i niedowierzanie

Kapela ogłosiła, że Ashley Purdy nie będzie już częścią zespołu. Po 10 latach drogi jego i Black Veil Brides rozchodzą się. Ta informacja spadła na fanów jak grom z jasnego nieba . Część z nich zadeklarowała wsparcie, inni zaczęli tworzyć teorie spiskowe, a jeszcze kolejni postanowili trwać przy Purdy’im.

Nowy członek zespołu

Nowym basistą zespołu został Lonny Eagleton – wieloletni fan zespołu. Ale nie tylko. Bowiem Andy i Lonny pracowali już razem przy okazji solowego projektu Andy’ego – Andy Black.

BVB ogłosili, że mają zamiar wydać serię EPek, tzw. duologii. Pierwsza z nich – The Night ukazała się dzisiaj. Znajdują się na niej tylko Saints of The Blood oraz The Vengeance. Została wydana nakładem wytwórni Sumerian Records. Na razie nie jest znana data premiery kolejnej EPki.

Frontman Andy Biersack w wywiadzie dla Alt Press powiedział, że pomysł tych nagrań pojawił się przy okazji tworzenia reedycji albumu We Stitch These Wounds. Grupa chciała poniekąd wrócić do korzeni, do tego, jakim zespołem byli kiedyś.

Nowy projekt Purdy’ego

Ashley Purdy również nie próżnuje i zapowiedział już tworzenie nowej muzyki. Krótkie wideo z tego procesu pojawiło się na jego Instagramie.