Bestsellery Empiku 2018 – nominowani w kategoriach muzycznych

Bestsellery Empiku 2018
fot. materiały prasowe

Gala Bestsellerów Empiku (plebiscytu będącego miarą kulturalnych gustów i upodobań Polaków) odbędzie się 13 lutego. Zobaczcie, kto został nominowany w tym roku!

Bestsellery Empiku są wyjątkowym plebiscytem, gdyż o nagrodach decydują sami słuchacze, widzowie i czytelnicy. Każdy zakupiony w Empiku produkt to jeden głos oddany na konkretny tytuł. W ubiegłym roku dokonano aż 30 milionów zakupów, co z kolei oznacza taką samą ilość oddanych głosów. W związku z tym należy uznać, że jest to najbardziej uczciwa miara sympatii Polaków i popularności danych twórców. Wśród kategorii w których nastąpi wręczenie nagród, znajdują się także dwie związane z albumami muzycznymi, które w 2018 roku były najchętniej wybierane przez melomanów.

Nominowani będą się ubiegać o statuetkę Bestsellera Empiku w dziesięciu kategoriach, a w tym muzyka zagraniczna, a również muzyka polska.

Nominowani w kategoriach muzycznych
Muzyka polska:

1984 – Paweł Domagała (Mystic Production)

Czerwony dywan – Paluch (B.O.R. Records)

Małomiasteczkowy – Dawid Podsiadło (Sony Music Entertainment)

Soma 0,5 mg – Taconafide (e-Muzyka)

W drodze po szczęście – O.S.T.R. (Asfalt Records)

Nominacje - muzyka polska
fot. materiały prasowe
Muzyka zagraniczna:

44/876 – Sting & Shaggy (Universal Music Polska)

A star is born (soundtrack) – Lady Gaga & Bradley Cooper (Universal Music Polska)

Bohemian Rhapsody (soundtrack) – Queen (Universal Music Polska)

Man of the woods – Justin Timberlake (Sony Music Entertainment)

Si – Andrea Bocelli (Universal Music Polska)

Nominacje - muzyka zagraniczna
fot. materiały prasowe
Gala Bestsellerów Empiku 2018 – kto wystąpi?

Gala Bestsellerów Empiku odbędzie się 13 lutego w Warszawie. Specjalnie przygotowaną na tę okazję scenerię zobaczą nie tylko uczestnicy gali, lecz także telewidzowie. W związku z tym transmisję wydarzenia będzie można oglądać na antenie TVN. Podczas imprezy nie zabraknie wielu muzycznych akcentów. Swoje utwory zaprezentują tacy artyści, jak: Dawid Podsiadło (nominowany za album Małomiasteczkowy i wydarzenie roku), Paweł Domagała (nominowany za album 1984), a również Monika Brodka (wykona utwór z albumu MTV Unplugged Brodka). Na uwagę zasługuje także występ młodej wokalistki, Roksany Węgiel, która w ubiegłym roku podbiła polską scenę muzyczną. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba L.U.C, który wystąpi z międzynarodowym składem Rebel Babel Ensemble. Niekwestionowaną gwiazdą Gali będzie jeden z najpopularniejszych na świecie gitarzystów, legendarny Slash!

Najbardziej dochodowe utwory Led Zeppelin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o