Bass Astral x Igo zawiesza działalność!

Bass Astral x Igo zawiesza działalność!
fot. Natalia Nazar

Na fan page’u jednego z najciekawszych polskich duetów w kraju opublikowana została nieoczekiwana wiadomość: Bass Astral x Igo zawiesza działalność!

Drodzy. Od kiedy wymyśliliśmy nasz zespół zrobiliśmy bardzo dużo, bardzo szybko. Teraz zawieszamy działalność aby udać się w nieznane. Mówimy tu o ostatnich koncertach w tym roku. Czy warto było starać się, przez całe życie?

Publiée par Bass Astral x Igo sur Mardi 12 juin 2018

Bass Astral x Igo zawiesza działalność

Na swoim fan page’u członkowie duetu napisali:

Drodzy. Od kiedy wymyśliliśmy nasz zespół zrobiliśmy bardzo dużo, bardzo szybko. Teraz zawieszamy działalność aby udać się w nieznane. Mówimy tu o ostatnich koncertach w tym roku. Czy warto było starać się, przez całe życie?.

Z nagrania znajdującego się w poście możemy dowiedzieć się, że panowie zamierzają odpocząć i nabrać oddechu. Przerwa w koncertowaniu ma trwać pół roku i potrzebna jest, żeby mogli dalej tworzyć muzykę. Igor i Kuba liczą na to, że fani będą wyrozumiali. Miejmy nadzieję, że po tym czasie wrócą ze zdwojoną siłą!

Koncerty Bass Astral x Igo tego lata

Wiadomość od Igora i Kuby zaskoczyła wszystkich fanów. Warto jednak pamiętać, że przed przerwą zagrają jeszcze kilka koncertów. 15 czerwca będzie można ich zobaczyć w warszawskiej Progresji na ostatnim (przed zawieszeniem) klubowym koncercie w duecie. Kolejne będą 16 czerwca w Bydgoszczy i 1 lipca we Wrocławiu. Następnie nadejdzie czas festiwali – mniejszych lub większych. Bass Astral x Igo zagrają na: Open’er Festival, OFF Festival, Audioriver Męskie Granie (w Warszawie i Żywcu). Macie już bilety na ostatnie koncerty Bass Astral x Igo w tym roku?

Bass Astral x Igo – electro porywające tłumy

Bass Astral x Igo to duet z Krakowa, tworzący muzykę elektroniczną. W ich twórczości urzekają niesamowite kompozycje producenta Kuby Tracza i piękny głos wokalisty – Igora Walaszka. Zakładając projekt elektroniczny udzielali się jako muzycy rockowi w zespole Clock Machine (Walaszek nadal jest wokalistą zespołu). Na koncie mają dwa studyjne krążki: Discobolus (premiera 24 czerwca 2016 roku) i Orell (premiera 18 grudnia 2017). Ich występy na żywo porywają publikę, nie dziwi więc fakt, że większość koncertów na wiosennej trasie w 2018 roku – tych w duecie i z orkiestrą – była wyprzedana. W maju zagrali również serię koncertów juwenaliowych, między innymi w Poznaniu, Łodzi czy Szczecinie.