Juwenalia Poznań 2018 przeszły do historii [fotorelacja]

Juwenalia Poznań 2018 przeszły do historii
fot. Natalia Nazar
Najpiękniejsze święto studentów ze stolicy zakończone – Wielkopolski Juwenalia Poznań 2018 przeszły do historii. Tuż przed sesją każdy mógł znaleźć coś dla siebie na terenie Parku im. Jana Pawła II – w czasie imprezy odbyło się dużo koncertów, ale też nie brakowało innych atrakcji.

Tegoroczne juwenalia odbyły się w dniach od 24 do 26 maja, na terenie Parku im. Jana Pawła II w Poznaniu, wzdłuż ulicy Żelazka. Na głównej scenie festiwalu wystąpili: Przed Wschodem Słońca, Krzysztof KrawczykOrganek, Gastrojan, BEMY, Dj Nucli, Ten Typ Mes, Mrozu, Cooperate Orchestra – Koncert Muzyki Disneya, Łona i Webber & the Pimps, Bass Astral x Igo i Daria Zawiałow. Na małej scenie zagrali: Jalee, Nohono, Cookie Break, Rise Of The Phoenix, Fink Tree, NaliaH, DROPE, C Major Seven, Protect This City, Mr.Tea, Alo i DJ Verter.

Krzysztof Krawczyk

Bez wątpienia był to koncert, na który czekał cały Poznań. Żywa legenda polskiej muzyki, Krzysztof Krawczyk, wraz z zespołem, zagrała w czwartek na scenie głównej. Artysta zgromadził tak dużą publiczność, że organizatorzy musieli podjąć trudną decyzję o zamknięciu wejścia na teren imprezy. Pod sceną zabawa trwała w najlepsze, w każdym miejscu bawili się roztańczeni i rozśpiewani ludzie – nie tylko studenci. Krawczyk ma za sobą 50 lat muzycznej kariery i na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Doskonale umie zaczarować publiczność.

Juwenalia poza koncertem Krawczyka

Po rekordowej ilości uczestników juwenaliów, na terenie zapanował standardowy klimat. Na dwóch scenach występowali artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne – od elektroniki, przez hip-hop, po rocka. Można było swobodnie przemieszczać się spod jednej sceny, pod drugą. W przerwach można było pójść na piwo lub coś zjeść, wcześniej jednak trzeba było odczekać swoje w kolejce po żetony, co mogło być dość irytujące. Nikt nie lubi stać w kolejkach, a w tym wypadku trzeba czekać dwa razy, bo do piwa i food trucków też czekali głodni i spragnieni uczestnicy imprezy. Na szczęście nikt już o tym nie pamięta, każdy wspomina rewelacyjne koncerty i zaciera ręce na przyszłoroczne Juwenalia.

Dzień pierwszy – 24 maja 2018

 

Dzień drugi – 25 maja 2018

 

Dzień trzeci – 26 maja 2018