Baczyński oczami Meli Koteluk

mela koteluk
https://www.facebook.com/Kwadrofonik/photos/p.2988213124565118/2988213124565118/?type=1&theater

Artystka zapowiedziała nowy album, w którym wykona muzyczną wersję wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Trzeciego lipca, czyli w swoje urodziny, Mela Koteluk umieściła na swoich mediach społecznościowych informację o zupełnie nowym, zaskakującym projekcie. Artystka w kierowanym do fanów poście zdradziła, że kwarantanna była dla niej bardzo twórczym okresem.

Wspólnie z zespołem Kwadrofonik przygotowaliśmy dla Was coś niecodziennego – album zawierający piosenki do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, które podczas pandemii WYŁĄCZNIE na online’owych próbach skomponowaliśmy razem z Bartkiem Wąsikiem

Współpraca Kwadrofonik i Meli Koteluk

Owocem współpracy piosenkarki z zespołem jest album Astronomia poety. Baczyński, którego premierowe wydanie ukaże się 24 lipca 2020 roku. Za wybór poezji i kompozycje odpowiedzialna jest Mela Koteluk oraz Bartek Wąsik, pianista z zespołu Kwadrofonik. Płyta jest jednym z projektów muzycznych Muzeum Powstania Warszawskiego, który powstał w związku z 76. rocznicą wybuchu Powstania. Z ramienia Muzeum powstały już takie niezapomniane albumy jak  Fogg – pieśniarz Warszawy w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, czy Placówka ’44 w wykonaniu zespołu Voo Voo wraz z gośćmi.

W dniu premiery w Sali pod Liberatorem, odbędzie się także wyjątkowy koncert promujący płytę. O szczegółach, zarówno planowanego koncertu jak i pre-orderu płyty, artystka będzie informować na bieżąco na swoich mediach społecznościowych.

Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane

    – mówią artyści

Kwadrofnik – nowy, stary zespół

Kwartet Kwadrofonik powstał już w 2005 roku. Zespół ma na swoim koncie trzy albumy, w tym jeden wydany przez Polskie Radio. Muzycy są również laureatami prestiżowych nagród, takich jak Paszport Polityki czy Folkowy Fonogram Roku.

Perkusista zespołu, Miłosz Pękala, niedawno podjął decyzję o opuszczeniu zespołu. Jego miejsce przy perkusji zajął Piotr Maślanka.

Fot. Jacek Poremba Photography

Publiée par Kwadrofonik sur Mardi 21 mai 2019