Asking Alexandria wraca do Polski!

Asking Alexandria powraca do Polski! Ktoś się stęsknił?

Historia Asking Alexandrii

Asking Alexandria to zespół rockowy, który tworzą gitarzyści Ben Bruce i Cameron Lidell, basista Sam Bettley, perkusista James Cassels oraz wokalista Danny Worsnop. Mają na koncie 5 płyt – Stand Up And Scream, Reckless&Relentless, From Death to Destiny, The Black (nagrany nie z Danny’ym, a z Denisem Stoffem) oraz Asking Alexandria (nagrany po powrocie Worsnopa do zespołu). Dzielili scenę z takimi grupami, jak Black Veil Brides, Green Day, Of Mice&Men, Motionless In White czy Avenged Sevenfold. Są stawiani w jednym rzędzie z takimi grupami, jak wspomniani wcześniej Black Veil Brides, Falling In Reverse, Bring Me The Horizon czy Escape The Fate.

Single The Final Episode i Not the American Average z pierwszej płyty zespołu uzyskały złoty certyfikat RIAA za sprzedaż przekraczającą 500 000 sztuk. Album From Death to Destiny znalazł się na pierwszym miejscu rockowo-metalowych list przebojów w Wielkiej Brytanii. Ten sam album pojawił się również w pierwszej piątce na liście Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.

Zespół Asking Alexandria niedawno opublikował teledysk do singla Antisocialist, promującego ich najnowszą płytę, która ma ukazać się 15 maja. To właśnie krążek Like A House On Fire grupa będzie promować podczas nadchodzącej trasy koncertowej. AA wyruszą w nią już 30 kwietnia. Obejmie ona Amerykę Północną, a AA towarzyszyć będą Falling In Reverse, Wage War oraz Hyro The Hero. Z kolei 14 października rozpoczną trasę po Europie i Wielkiej Brytanii. Odwiedzą m.in. Moskwę, Sztokholm, Berlin i… Warszawę. Dokładnie – 4 listopada 2020 roku AA zagrają w warszawskim Klubie Stodoła! Bilety można nabyć od dzisiaj (13 marca) na stronie Live Nation.

Asking Alexandria w Polsce

To nie będzie pierwszy występ AA w naszym kraju. W 2017 roku grupa odwiedziła warszawską Proximę, a w 2018 roku – wrocławskie Zaklęte Rewiry.

Polska AA Family podczas koncertu będzie zatem mogła usłyszeć sporo nowości! Usłyszymy również takie hity, jak Moving On, Into The Fire, Alone In A Room czy The Violence.