Impact Festival 2020 – kolejne ogłoszenia

fot. materiały prasowe

Impact Festival 2020 odbędzie się w czerwcu, ale już poznaliśmy kolejne zespoły, które tam zagrają. Poza Kornem i Bring Me The Horizon zobaczymy tam Skillet, Of Mice & Men, Royal Republic i The Last Internationale.

Impact Festival 2020 odbędzie się 2 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Główną gwiazdą będzie zespół Korn, towarzyszyć im będzie Bring Me The Horizon. Skład powiększyły właśnie 4 kolejne kapele: Skillet, Of Mice & Men, Royal Republic i The Last Internationale.

Bilety na festiwal trafiły do ogólnej sprzedaży 15 listopada, można je kupić za pośrednictwem stron LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl.

Line-up

Scena główna:

  • Korn
  • Bring Me The Horizon
  • Of Mice & Men

Scena druga:

  • Skillet
  • Royal Republic
  • The Last Internationale

Więcej o zespołach

KORN, wydając swój debiutancki album, zmienił świat. Tą płytą, będącą fundamentem sukcesu grupy, zespół wyznaczył nowy gatunek muzyczny. The FADER zauważa:

Nastąpił nieoczekiwany wyłom w popowym krajobrazie, a KORN wyraził wzbierający się pokoleniowy niepokój przed klaustrofobiczną, samo kontrolowaną świadomością. KORN stał się soundtrackiem dla nadchodzącego pokolenia.

Z deathcorowego undergroundu po szczyty alternatywno-rockowych list przebojów –BRING ME THE HORIZON, wielokrotnie nagrodzony złotą i platynową płytą, światowy gigant muzyki rockowej, przez ostatnią dekadę nie pozostawił nikogo obojętnym.

Na początku swojej kariery dali się poznać jako autorzy mocnych, metalcorowych kompozycji, jak Chelsea Smile. W późniejszym okresie kariery złagodzili swoje brzmienie i wprowadzili do niego elementy elektroniki, co zaowocowało powstaniem takich hitów jak Can You Feel My Heart czy Sleepwalking. Zespół wydał w tym roku swój szósty w karierze krążek, zatytułowany amo. To bez wątpienia ich budzący największe emocje i przekraczający wszelkie gatunkowe ramy album.

Skillet dołącza do składu przyszłorocznego Impact Festival. Zespół ma na koncie złote, platynowe i podwójnie platynowe albumy, zajmuje wysoką pozycję na liście najlepiej sprzedających się zespołów rockowych XXI wieku.

W ciągu prawie dekady zespół Of Mice & Men stale wznosił się na szczyty gatunku, zajmując pierwsze miejsce na liście Billboard’s Rock i Independent Charts.

Royal Republic, rockowy band ze szwedzkiego Malmö, od czasu wydania pierwszego albumu w 2010 roku są świetnie odbierani przez fanów, krytyków i media.

The Last Internationale przejęło pochodnię niesioną w przeszłości przez Boba Marleya i Wailers, Ninę Simone, Public Enemy, Woody Guthrie, Boba Dylana, Rage Against the Machine i setki innych.

 

Poprzednie edycje Impact Festival

Wcześniej na festiwalu zagrali: TOOL, Alice in Chains, Ozzy Osbourne, System of a Down, Linkin Park, Aerosmith, Black Sabbath, Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Slayer, Kasabian, Godsmack, Thirty Seconds To Mars, Paramore, Slipknot i inni. Dlatego tym bardziej radzimy pojawić się na przyszłorocznej, ósmej już edycji Impact Festivalu.