Alice Cooper ogłosił wydanie EP-ki!

Alice Cooper ogłosił wydanie EP-ki
fot, Wikimedia Commons

Alice Cooper ogłosił wydanie sześcioutworowej EP-ki zatytułowanej Breadcrumbs, która pojawi się 13 września za pośrednictwem earMusic. Artysta potwierdził również, że nowy album studyjny ukaże się w przyszłym roku. Przypomnijmy, że ostatnim albumem Coopera było Paranormal z 2017 roku.

Breadcrumbs zostało opisane jako hołd dla bohaterów garażowego rocka z rodzinnego Detroit City. Wydawnictwo z pewnością będzie unikalne i wraz z wydaniem płyty na cyfrowym nośniku, na koneserów czeka prawdziwa gratka. Ujawniono bowiem, że 20.000 ponumerowanych wersji na płytach winylowych zostanie wydanych na rynku i będzie można je kupić na całym świecie. Obie wersje są już dostępne na zamówienie.

Na krążku będziemy mogli znaleźć covery Sister Anne MC5, Your Mamma Won’t Like Me Suzi Quatro oraz Devil With a Blue Dress Mitcha Rydera i Detroit Wheels.

Do Coopera dołączyli Wayne Kramer z MC5, wokalista jazzowy Paul Randolph, były członek Grand Funk Railroad Mark Farner, były perkusista Detroit Wheels Johnny “Bee” Badanjek i Mick Collins.

Cooper nakreślił swoje plany wydania płyty w marcu, wyjaśniając, że postanowił skupić się na muzyce swojego rodzinnego miasta. Jest pewien dźwięk z Detroit, którego szukamy, powiedział. To jest niedefiniowalne. Jest w nim pewna ilość R&B. Jest w nim pewna ilość Motown. Ale potem dodajesz gitary, dodajesz swój wkład pracy i zamienia się ona w Detroit rock. Czuję się tak, jakbyśmy byli w kontakcie ze wszystkimi muzykami w Detroit, znajdziemy ten dźwięk.

Co więcej, muzyk właśnie rozpoczął trasę koncertową po Ameryce Północnej z zespołem Halestorm, która kończy się 16 sierpnia. Po niej ma nastąpić cykl jego własnych występów od 6 do 29 listopada.

Poniżej przedstawiamy tracklistę nowej płyty

Alice Cooper – Breadcrumbs

1. Detroit City 2020
2. Go Man Go
3. East Side Story
4. Your Mama Won’t Like Me
5. Devil With a Blue Dress / Chains of Love
6. Sister Anne

Jesteście jej ciekawi?