Zabójczy wirus, czyli zbrodnia doskonała

Alex Kava to urodzona w 1960 roku amerykańska pisarka pochodząca z Silver Creek w stanie Nebraska. Zanim zawodowo poświeciła się pisaniu książek, przez wiele lat pracowała w branży marketingu i public relations. Już od wczesnego dzieciństwa fascynowało ją pisarstwo, mimo że jej rodzice nie wspierali rozwoju jej pasji, Alex Kava jest obecnie autorką wielu bestsellerów głównie z gatunku thrillerów. Jej wytrwałość w dążeniu do spełnienia swoich marzeń jest świetną inspiracją.

Kolejna odsłona przygód młodej agentki FBI

Zabójczy wirus to kolejna odsłona przygód młodej agentki FBI Maggie O’Del. Każda z części jest osobną odsłoną przeżyć kobiety. W każdej z części musi się zmierzyć z kolejnymi zagadkami do rozwikłania. Na okładce książki nie znajdziemy żadnej informacji o tym, że jest to szósta część tomu, być może jest to celowy zabieg autorki. Brak znajomości poprzednich części nie przeszkadza w zrozumieniu fabuły. Seria utrzymana jest w mrocznym i tajemniczym klimacie.

Niewinne złego początki

Akcja powieści Zabójczy wirus rozpoczyna się w Ugandzie, w Afryce, nieopodal jeziora Wiktorii, gdy miejscowy pracownik Waheem próbuje wraz z klatką przedostać się z wyspy Buvuma do portu Jinja. Mężczyzna próbuje dostarczyć klatkę z małpą amerykańskiemu biznesmenowi. Waheem nie rozumie jaki pożytek przyniesie mu chora małpa, jednak nie stanowi to dla niego powodu do większych rozmyślań, za dostarczenie klatki została mu obiecana wysoka zapłata, dzięki której będzie w stanie kupić kawałek ziemi dla siebie i swojej rodziny.

Błoga nieświadomość

Dzięki uprzejmości lokalnego pastora Roya bezproblemowo może dostrzec na miejsce i zawrzeć transakcję. Wydawałoby się, że nic nie stanie na przeszkodzie. Jednak czytelnik już w tym momencie dostaje subtelne wskazówki, że coś może pójść nie tak. Mężczyzna mimo, że nie czuje się najgorzej, nie może poradzić sobie z nasilającym się krwotokiem z nosa, co nie umyka uwadze pastora, który powoli zaczyna żałować wpuszczenia mężczyzny na pokład statku. Ten niedługi rejs okazał się ostatnią podróżą w jego życiu. Reszta załogi nie zdaje sobie sprawy w jak dużym niebezpieczeństwie się znajduje

Zbrodnia doskonała

Z początku niepowiązana historia o odległej Afryce jest początkiem serii tragicznych wydarzeń, za kolejnymi tajemniczymi zgonami stoi konkretna osoba. Zadaniem agentki Maggie O’ Dell jest powstrzymanie mordercy. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ sądząc po taktyce działania jest on fanem zbrodni doskonałej. Jego kolejne ofiary z pozoru wybierane są losowe, nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Agentka jednak i tym razem nie zawaha się przed niczym, po drodze jednak napotykając na wiele problemów.

Powieść trzymająca w napięciu do ostatniej strony

Mimo że na okładce nie znajdziemy żadnej informacji o tym, że nie jest to osobna historia, a szósta część serii, autorka zadbała o to, żeby czytelnik zrozumiał fabułę. Historia jest opisana w obrazowy i dokładny sposób. Podsumowując zdecydowanie warto sięgnąć po tę powieść nawet nie czytając pozostałych części serii.