X-Men: Saga Mrocznej Phoenix już w księgarniach!

X-Men: Saga Mrocznej Phoenix już w księgarniach! Nakładem Wydawnictwa Insignis ukazała się kolejna oficjalna powieść wydawnictwa Marvel Comics. Tym razem jest to książkowa adaptacja kultowej Sagi o Mrocznej Phoenix Chrisa Claremonta i Johna Byrne’a.

X-Men

Kiedy usłyszycie hasło X-Meni, od razu przed oczami pojawiają wam się postacie stworzone przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego. Stanowią one jedną z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterskich drużyn wszech czasów. Komiksy, seriale i filmy z charakterystycznym motywem X zgromadziły rzesze oddanych fanów i na zawsze zapisały się w popkulturowych kanonach. Choć historia X-Menów sięga lat 60. XX wieku, przygody grupy mutantów fascynują kolejne pokolenia, akcentując ich niezaprzeczalnie ponadczasowy charakter. Powstała w latach 70. Saga o Mrocznej Phoenix Chrisa Claremonta i Johna Byrne’a uznawana jest za najwybitniejszą powieść graficzną w Uniwersum X-Men. Komiks ten stanowi kanwę najnowszej produkcji z tego świata – 7 czerwca polską premierę miał film fabularny X-Men: Mroczna Phoenix.

X-Men: Saga Mrocznej Phoenix

Powieść X-Men: Saga Mrocznej Phoenix to kolejna adaptacja stworzona przez Stuarta Moore’a – współtwórcę imprintu Vertigo, autora i redaktora książek, a także wielokrotnie nagradzanego redaktora komiksowego. Książkowa adaptacja komiksu o narodzinach Mrocznej Phoenix stanowiła dla Moore’a nie lada wyzwanie. Komiksowa Saga o Mrocznej Phoenix uznawana jest za jedną z najbardziej udanych prób przedstawienia złożoności charakterów, zarówno członków drużyny X-Men jak i ich przeciwników. Postawieni przed moralnymi dylematami, targani sprzecznymi emocjami, czy wreszcie – jak w przypadku Jean Grey – skonfrontowani z własną mroczną, pełną okrucieństwa stroną osobowości bohaterowie, mimo swoich imponujących mocy, jawią się czytelnikowi w sposób zdecydowanie bardziej ludzki. W obliczu Siły Phoenix, X-Meni muszą odpowiedzieć na pytania: Czy życie jednego z nas jest warte więcej niż cierpienie milionów? Czy ci, których kochamy, zawsze zasługują na przebaczenie? Czy powinniśmy akceptować to, co w nas najgorsze? A jeśli nie, to czy możemy się tego pozbyć?

W X-Men: Saga Mrocznej Phoenix spotkacie swoich ulubionych superbohaterów: Jean Grey, Storm, Colossusa, Cyclopsa, Nightcrawlera oraz… Iron Mana, Spider-Mana i Doktora Strange’a. Pełna wartkiej akcji powieść Stuarta Moore’a to idealna okazja do przeżycia przygód ze znanymi postaciami, z którymi nuda nie ma prawa bytu.


Źródło: materiały prasowe 

Dowiedzcie się więcej o: Wojna nadejdzie jutro 

Wojna nadejdzie jutro. Stanisław Aronson w bezkompromisowej rozmowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o