Wydawnictwo Czarna Owca: najciekawsze nowości

Na tegoroczne wakacje wydawnictwo Czarna Owca przygotowało dla swoich czytelników szeroki wybór interesujących, literackich propozycji. Najbardziej zadowoleni będą miłośnicy kryminałów. Fani innych gatunków mogą wybierać spośród: literatury faktu, poradników i książek historycznych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługują thrillery Sprzedawca i Prawda.

Krzysztof Domaradzki – Sprzedawca

Powieść  Sprzedawca wydana przez wydawnictwo Czarna Owca to opowieść o losach Kacpra Begera, człowieka sukcesu. Zaplanowane w każdym, najmniejszym aspekcie życie psychopatycznego milionera legło w gruzach. Na trop dokonanych przez niego zbrodni wpadają policjanci Komendy Stołecznej Policji. Według obietnic autora książka jest czymś więcej niż zwykłym kryminałem. W prześmiewczy sposób obnaża skutki przerośniętego ego i zatracenia moralności w biznesie i w życiu codziennym. Książka miała swoją premierę 15.07.2020

Melanie Raabe – Prawda

Melanie, to niemiecka pisarka i dziennikarka. Przełom w jej karierze nastąpił w 2011 roku, po zdobyciu głównej nagrody Deutschen-Kurzkrimi-Preis na festiwalu literatury kryminalnej Tatort Eifel za opowiadanie Ząb wróżka. Autorka posiada na swoim koncie dwa thrillery: Cień i Pułapka. Brytyjski magazyn Elle uznał Pułapkę za najgorętszą premierę 2016 roku.

Najnowsza powieść pisarki, tak samo jak poprzednie utrzymana jest w mrocznym klimacie.
Opowiada historię samotnej matki, której mąż zaginął w tajemniczych okolicznościach podczas podróży do Ameryki Południowej. Kobieta zaczyna układać swoje życie na nowo. W rezultacie powoli akceptuje to co ją spotkało. Jej życie zostaje jednak ponownie wywrócone do góry nogami za sprawą wiadomości o odnalezieniu jej męża. To niespodziewane wydarzenie szybko stało się medialną sensacją, ze względu na wysoki status społeczny zaginionego mężczyzny. Ważnym aspektem jest fakt, że powrót Phillipa od początku budzi w kobiecie sprzeczne emocje. Sarah obawia się tego jak będzie wyglądało życie po powrocie jej męża. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy z samolotu wysiada całkowicie obcy człowiek. Z tego powodu od tej pory jej życiu zagraża ogromne niebezpieczeństwo. Jeśli zdemaskuje oszusta podającego się za jej męża, ujawniając tym samym jego prawdziwą tożsamość straci wszystko co jest dla niej najważniejsze.

Premiera książki odbyła się 15.07.2020